Plzeň, Litvínov  – I z další bitvy se soupeřem z čela extraligy vyšli hokejisté Škody Plzeň naprázdno.

Poté co škodováci v pátek doma podlehli Spartě 1:2, padli v nedělním zápase 41. kola v Litvínově s tamní Vervou 1:4.

Pro střelce Indiánů byl velkou překážkou plzeňský odchovanec Francouz. Naopak těžkou roli měl jeho protějšek Mensator.Do indiánské branky se vrátil po téměř dvouměsíční pauze, v níž pouze kryl záda jedničce Machovskému.

A hned v první třetině Mensator dvakrát inkasoval.

Škodovka zahájila boj aktivně, ale Francouze nijak zvlášť neohrozila. Jen Simon po nájezdu střílel mezi gólmanovy betony. Francouz netušil, kde má puk, ale za sebe ho nepustil.

Skóre se tak měnilo až
v osmé minutě, kdy se z úhlu prosadil domácí matador Ručinský. A o dvě minuty později využil přesilovou hru přesnou ranou k tyči Petružálek.

Dvougólové manko Plzeň ještě víc nabudilo, tlačila na soupeře a vytvořila si několik dobrých šancí.

V závěru třetiny se před Francouzem objevil osamocený Schleiss, ale bekhendový blafák nezakončil.

Hosté nedokázali skórovat ani při krátké výhodě pět na tři, která předělila první
a druhou třetinu.

Škodováci potom neuspěli ani v následné převaze o jednoho muže, ale druhému týmu extraligového pořadí dál zle zatápěli.

V 25. minutě měli gól už na dosah. Po závaru před Francouzem zakončoval zblízka Simon, puk ale těsně minul litvínovskou klec.

Zato domácí z první velké šance v prostřední části udeřili potřetí. Hübl nejprve trefil jen boční tyč, dostal se však zpátky k puku a přihrál před branku zcela volnému Šrámkovi proti jehož střele byl Mensator bezmocný.

Krátce před druhou pauzou mohl dokonce v oslabení snížit obránce Pulpán. Dostal se až před Francouze, ale znovu neuspěl.

Plzeňští se tak dočkali teprve v 54. minutě.

Na Jeřábkův pas si najel Schleiss a po brejku zkoupal Francouze parádní kličkou do bekhendu.

Strážce litvínovské branky kapituloval poprvé po dlouhých 158 minutách hry, jenže rozdmýchaná naděje pro hosty zase brzy zhasla.
Krátce po inkasovaném gólu vystihli domácí rozehrávku soupeře a vyrazili do přečíslení dva na jednoho.

Hübl přihrál Lukešovi a ten puk napálil pod horní tyč.

Bylo hotovo.

Škodovka i po druhé porážce v řadě zůstala v tabulce sedmá, ale její ztráta na šesté Pardubice vzrostla na šest bodů. Naopak zezadu se blíží pronásledovatelé.

A právě s celky z extraligového suterénu se nyní Škodovka utká.

V úterý  hraje Plzeň derby v Karlových Varech, v pátek hostí Slavii a v neděli vyrazí do Mladé Boleslavi.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:1

Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 8. Ručinský (Petružálek, R. Hanzl), 10. Petružálek (Hübl, Lukeš), 28. Šrámek (Hübl), 56. Lukeš (Hübl) - 54. Schleiss (Jeřábek, Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:6, navíc Machovský (Plzeň) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5638.

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, T. Pavelka, Frolo, Šlégr - Šrámek, Hübl, Lukeš - Petružálek, R. Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Písařík, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Plzeň: Mensator - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík - J. Sýkora, Simon, Johnson - Kratěna, Lev, Pletka - Indrák, Bližňák, Schleiss - Balej, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.