Čtyřiatřicetiletý centr nejprve v 28. minutě po rychlém průniku zvýšil vedení domácí Škodovky na 3:1, aby potom necelou půl minutu před koncem utkání zpečetil pokoření Dynama desátou brankou.

Nezhrozil jste se, že zrovna na vás vyšel desátý gól, za který budete muset přispět do týmové pokladny?

Zatím jsem toho do kasy moc nedal, takže jsem v klidu. A za ten gól jsem rád, protože já jich moc nedávám a každý je dobrý.

Už vaše první branka byla parádní. Předcházel ji až nezvykle rychlý průnik.

No jo, byl jsem jako vítr (smích). Ne, jejich beci asi blbě střídali, já byl rozjetý, nikdo mě nezastavil a já to dloubl nahoru. Trošku štěstí.

Čemu přičíst další vysoké vítězství Plzně? Mimořádné ofenzivní síle, kterou tým disponuje, nebo je to jen souhra okolností a euforie?

Nevím, sám jsem nikdy nic takového nezažil. Možná je to tím, že góly dávají všechny lajny. V týmu je pohoda, což je patrné na tréninku i v zápasech. Tak jen ať nám to vydrží co nejdéle.

Po sedmi kolech jste v tabulce s 15 body třetí. Dá se už říci, že vstup do nového ročníku Plzni vyšel?

Vyhráli jsme nějaké zápasy, ale musíme jet stejně dál a pořád sbírat body. Dokud nebudeme mít na kontě minimálně 80 bodů, což je taková hranice účasti v play-off, tak si nemůžeme vyskakovat.

Jak na vysoká vítězství reaguje klubový šéf a jeden z trenérů Martin Straka? Chválí vás?