V cestě stojí Zlín. Hokejoví Indiáni se chystají

Plzeň – Až v úterý večer, v poslední možný termín, se hokejová Plzeň dozvěděla jméno soupeře, s nímž se střetne ve čtvrtfinále Česká pojišťovna play off.

8.3.2012

HC Plzeň 1929 - PSG ZlínFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Indiány, druhý celek základní části extraligy, vyzve nakonec sedmý Zlín.

Valaši se do bojů o titul prokousali poté, co v pátém duelu předkola poslali na dovolenou obhájce prvenství z Třince.

„Přijal jsem to pracovně, bez emocí. Brno nebo Zlín. Před námi je soupeř, kterého, pokud chceme postoupit dál, musíme čtyřikrát porazit,“ reagoval plzeňský trenér Marian Jelínek, ale hned zahájil příslušné kroky.

„Milan Razým připravuje sestřihy zlínských zápasů, sbíráme i další informace. Čas kvapí,“ připomíná kouč.

Čtvrtfinálová série startuje o víkendu dvěma zápasy v plzeňské ČEZ Areně. Úvodní duel začíná v sobotu v 17.30 hodin, v neděli se hraje od 18.10 hodin.

„Bijte ševce,“ ponese se plzeňskou halou.

Z pohledu statistik by měl být Zlín pro Indiány přijatelným soustem.

Strakova družina s Valachy už dlouho jen vyhrává.

„Že někoho porazíte osmkrát po sobě v základní části, ještě neznamená, že to samé dokážete v play off,“ zdůrazňuje ale Jelínek.

A svůj tým chytá na střet se zarputilým sokem.

„Zlínští poté, co v sérii s Třincem utekli hrobníkovi z lopaty, jsou nabiti elánem, rozjetí a troufají si,“ ví trenér.

„My jsme měli pauzu a musíme se do nažhavení teprve dostat. Až přijde čas, je třeba rozbouřit emoce a těch pár stupínků navíc přidat,“ doplňuje.

Vrásky mu přidělal Tomáš Vlasák, který si při tréninku po nešťastném střetu se spoluhráčem obnovil zranění kolena.

„Vypadl nám hráč, na kterém stála přesilová hra, na ledě dvojče Martina Straky, ale musíme se s tím nikoliv poprvé vypořádat,“ nezoufá si Jelínek.

Do čtvrtfinále nezasáhne ani zraněný obránce Jiří Hanzlík, dva zápasy vynechají distancovaný bek Jaroslav Modrý a útočník Jan Stránský.

Bilance sezony

Základní část:

PLZEŇ – ZLÍN 3:2 sn

8. kolo, 4. října 2011
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 – 0:0. Branky: 27. Mrňa, , 40. Marušák, rozh. nájezd Hanzlík – 11. a 48. Köhler. Rozhodčí: Pešina, Turčan – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 10:7, navíc Leška (Zlín) 10 min. Využití: 0:1.

ZLÍN – PLZEŇ 1:3

21. kolo, 16. listopadu 2011
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Branky: 35. Holík – 11. Pitule, 26. Straka, 50. Kratěna. Rozhodčí: Hradil, Trombík – Dřínovský, Čech. Vyloučení: 5:9 – navíc Čajánek (ZLN), Marušák (PLZ) 10 min osobní trest. Využití: 0:1.

PLZEŇ – ZLÍN 4:3 sn

34. kolo, 28. prosince 2011
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 – 0:0. Branky: 36. Vykoukal, 42. Duda, 45. Straka, , rozhodující samostatný nájezd Pletka – 13. Leška (Tesařík), 26. Leška (Čajánek, Linhart), 59. Galvas (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Pešina, Jeřábek – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:2.

ZLÍN – PLZEŇ 1:2

47. kolo, 5. února 2012
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1. Branky: 51. Linhart – 22. Straka, 52. Kovář (Pletka). Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Kis, Svoboda. Vyloučení: 1:3. Bez využití. .

8.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici.

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let.