V pátek porazila Plzeň 6:5 po nájezdech a vyhrála semifinálovou sérii 4:1. Rozuzlení padlo z hole Růžičky mladšího. Toho poslal na třetí nájezd jeho otec – trenér. Nespletli se.

A další dramata?

V čase 59.59 vedli domácí 5:4. O jedinou sekundu později plzeňský kapitán Martin Straka srovnal na 5:5. Na světě bylo prodloužení. Až nájezdy určily štastné a smutné.

Hrdinou se stal i Jaroslav Bednář. Dal hattrick.

A co nabídlo páté semifinálové klání dále?

První dvě třetiny byly naprosto rozdílné. Zahajovací patřila domácím. Slavia ji vyhrála 3:1. Bednář proměnil samostatný nájezd, Červenka využil přesilovku a Bednář se opět ukázal před koncem úvodní části. Plzeň v této mezihře korigovala Kovářem. Finále bylo tak blízko.

Jenže. „Poslední krok je nejtěžší,“ shodovali se před duelem slávisti. A měli pravdu!

Druhá dvacetiminutovka to byla zase óda pro opačné publikum v O2 Areně. Kapitán Beránek sice zvýšil na 4:1, ale to byl konec radostných chvil sešívaných.

Cartelli 2:4 v početní výhodě, 29. minutě Matějovský 3:4. I když k brance přišel velmi snadno. Červenka si dal vlastence. Jeho přihrávku nezpracoval Sloboda a puk prošel podél betonu brankáře Furcha.

V ten moment se všechna síla a euforie ze slávistické střídačky přelila na plzeňskou. A když Adamský srovnal, mnozí nemohli uvěřit. Ale byla to pravda. Plzeň byla na koni a o slovo se přihlásil nervový systém. zúčastněných. V 35. minutě se šest hráčů proměnilo v boxery, rozhodčí rozdali 108 trestných minut. Pro čtyři hráče utkání skončilo, šli do sprch.

Remíza tedy před třetím dějstvím. A zde si vzal opět slovo nejproduktivnější hráč základní části. Gól v podání Jaroslava Bednáře ale neposlal Slavii do finále. Úřadoval zmínění Straka. A konec? Ten už znáte

Slavia – Plzeň 6:5 na sn

Třetiny: 3:1, 1:3, 1:1– 0:0

Muž zápasu: Bednář

Konečný stav série: 4:1

Furch (od 33. Neruda) – Kadlec, Drtina – Žižka, Kolařík – Sloboda, Vašíček – Bednář, Červenka, Sklenář – Hruška, Beránek, Vondrka – Micka, Růžička, Doležal – Endál, Jelínek, Čermák . Trenér: Růžička.

Chábera(od 69.-70. Francouz) – Cartelli, Smrek – Benák, Dresler – Nedvěd (Pácal), Čakajík – Redlihs – Vostřák, Straka, Vlasák – Dvořák, Kovář, Adamský – Tomas, Kracík, Matějovský – Kubalík. Trenér: Hynek.

Branky a nahrávky: 10. Bednář (sam. nájezd), 15. Červenka (Kadlec), 19. Bednář (Červenka), 22. Beránek, 44. Bednář (Červenka), rozhodující sn Růžička – 11. Kovář (Redlihs, Cartelli), 23. Cartelli (Dvořák, Kovář), 29. Matějovský, 33. Adamský (Chábera), 60. Straka (Vlasák, Smrek)

Rozhodčí: Mikula, Minář – Bádal, Kalivoda

Vyloučení: 9:9, Vašíček, Endál – Nedvěd, Redlihs (všichni 5+ DKU)

Využití: 1:2, v oslabení 0:1

Diváci: 15 176