Pro Indiány šlo o herní  derniéru v přípravě před  startem extraligy, a tak si chtěli zkusit i tyto varianty a k tomu pobavit návštěvníky v hale.

Druholigový celek Klatov se snažil, přesto skóre narůstalo jen v jeho neprospěch. A to ještě domácí bránu hájil dvě třetiny plzeňský brankář Svoboda. Místo svému klatovskému kolegovi Sochůrkovi přepustil za stavu 5:0 pro Plzeň. Hosté potom v závěrečné třetině přidali dalších šest gólů a přispěli k dobré náladě klubového šéfa Martina  Straky, který včera slavil pětačtyřicáté narozeniny. Čestný gól domácích vstřelil až v 55. minutě Chalupa.

Přenese si Škodovka střeleckou pohodu i do zahajovacího střetnutí nového extraligového ročníku?  Uvidí se v pátek, kdy Plzeň doma hostí Litvínov.

Klatovy – Škoda Plzeň 1:11 (0:2, 0:3, 1:6). Branky: 55. Chalupa  – 4. Mertl, 18. Kubalík, 31. Jones, 32. Kracík, 40. Preisinger,  47. Kubalík, 48. Kratěna, 51. Gulaš, 52. Kratěna, 59. Indrák, 60. Stach.

Klatovy: Svoboda (41. Sochůrek) – Slavík, Kaňák, Houfek, Walter, Kubík, Leština, Krystl – Topinka, Vracovský, Uhlík –  Kokoška, Kodýtek, Chalupa –  Vlček, Vavřička, Pacanda – Vondrák, Kučera, Váchal – Němec.

Plzeň: Hylák (41. Kolář) – Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Jones, Pulpán, Kvasnička – Straka, Mertl, Gulaš –  Kubalík, Stach, Indrák – Kindl, Kracík, Kratěna – Schleiss, Preisinger, Hollweg.