Indiáni první utkání play off hokejové extraligy s Libereckými Tygry zvládli s přehledem a vyhráli 4:0. A velký podíl na tom měl právě autor hattricku Vlasák. Přitom na začátku zápasu panovala v ČEZ Areně velká nervozita.

Kotel hráče přivítal optimistickým transparentem s nápisem: Dvanáct kroků k titulu, v narážce na počet utkání, ve kterých musí budoucí mistr zvítězit, a hned od první minuty tým neúnavně povzbuzoval. Ale přesto byla atmosféra nezvykle komorní. To se zlomilo vzápětí po prvním gólu.

Stejně tomu bylo i na plzeňském náměstí Republiky, kam dorazilo několik stovek lidí na velkoplošnou projekci zápasu. A značnou část z nich tvořili fanoušci, kterým se nepodařilo sehnat lístky.

„Bylo to beznadějné. Neměl jsem nejmenší šanci si je koupit. Jsem rád, že je alespoň tahle možnost. I když to samozřejmě není ono,“ říká Tomáš Schwarz, který věří v titul.

A optimismus neskrýval ani Michal Pašek, který na náměstí dorazil i s šestiletým synem Michalem a desetiletou dcerou Nikolkou. „Mohlo by to vyjít. Na stadionu nejsme hlavně proto, že pro malého je to dost náročné. Takže jsme přišli sem,“ konstatuje Pašek.

Obě děti si na projekci přinesly malé transparenty s hesly jako: Indiáni do toho! nebo Plzeeeň!

Plzeň – Liberec 4:0

Muž zápasu: Vlasák.

Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0. Branky a nahrávky: 18. Vlasák (Vampola, Hvila), 26. Vlasák (Hanzlík, Kovář), 27. Vlasák, 48. Straka (Vlasák, Benda). Rozhodčí: Souček, Houdek – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 10:13, využití: 3:0. Diváků: 7898.

Plzeň: Pöpperle – Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, O´Brien, Malena – Bomersback, J. Kovář, Vlasák – Hvila, Vampola, Adamský – Scofield, Padělek, Tvrdík – Stránský, Vostřák, Dvořák – Straka. Trenér: Jelínek.

Liberec: Leinonen – Hunkes, Výtisk, Jareš, Derner, Čakajík, Holub, Rýgl – Ondřej, Nedvěd, Kica – Bartovič, Podkonický, Matějovský – Špaček, Kašpařík, Víšek – Klimenta, Blatný, Nedorost – Dušek. Trenér: Kalous.