Po páteční domácí prohře s Libercem 2:4 ztratili Indiáni všechny body i v nedělním utkání čtvrtého kola v Olomouci, kde prohráli těsně 2:3. Naopak Kohouti se dočkali premiérové výhry za tři body v sezoně.

V první třetině se na Hané hrál hodně bojovný hokej, který okořenila pouze jediná branka.

Do vedení šli ve 12. minutě hosté, kteří včera postrádali kapitána Kratěnu, a to dokonce při vlastním oslabení.
Střelec Marcel Hossa využil hrubky domácích, když zpoza vlastní branky mu na gól nabil olomoucký Valenta. Brankář Konrád byl už bezmocný.

Plzeň navíc přežila hned dvě dvojnásobné oslabení, ve kterých je však hanácký tým nijak zvlášť neohrozil.
Diváci reagovali pískotem. Zdálo se, že špatná koncovka Olomouce nadále pokračuje.

Po přestávce se do nadějné pozice dostal domácí Holec, ale pálil jen do gólmana Machovského. Na druhé straně ideální přihrávku zpoza branky dostal plzeňský Kubalík, jehož střelu ale zastavil včas Konrádův beton.

V závěru druhé třetiny si Plzeň vytvořila velký tlak a Hanáci mohli být rádi, že neinkasovali. A pět sekund před druhou sirénou po levém křídle prosvištěl Kucharczyk a prostřelil Machovského mezi betony. Srovnáno.

Kohouti navíc bleskově otočili skóre, když po čtrnácti sekundách třetí třetiny Machovského prostřelil Laš. Radost Hanáků ale trvala jen 23 vteřin. Sýkora totiž hned po vhazování vyrovnal.

Vzápětí mohlo být ještě hůř. Konrád však zázračně zlikvidoval dorážku Johnsona.

Velkou parádu pak v 52. minutě předvedl domácí Mikúš. Vlétl do plzeňského pásma, vylákal Machovského z branky a po objetí plzeňské svatyně bekhendem zasouval do prázdné.

Škodováci sice ještě 111 sekund před koncem odvolali gólmana, ale srovnat už nedokázali. „Zápas jsme si prohráli na přelomu druhé a třetí třetiny, když jsme dvakrát inkasovali. Soupeře jsme tak dostali na koně. Vítězná trefa Mikúše byla pěkná, možná tam náš brankář měl být ale rychleji," říkal po utkání plzeňský asistent Ladislav Čihák.

OLOMOUC – PLZEŇ 3:2

Třetiny: 0:1, 1:0, 2:1. Branky a nahrávky: 40. Kucharczyk (Jergl), 41. Laš (J. Knotek, Kafka), 52. T. Mikúš (Řípa, Vyrůbalík) – 12. Hossa, 41. J. Sýkora (Hossa, Jeřábek). Rozhodčí: Souček, Šír – Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3683.

Olomouc: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek – Kafka, J. Knotek, Laš – Holec, A. Zeman, T. Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Plzeň: Machovský – D. Sklenička, Kadlec, Moravčík, Jeřábek, Pulpán, Kubka – Lev, Bližňák, Johnson – Hossa, Preisinger, J. Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Schleiss, Poletín, Hollweg. Trenéři: Straka a Čihák.