Prodloužení, v Plzni téměř zvyk. Hokejový folklor.Včera siplzeňský Lasselsbergerprotáhl devátý duel ze čtrnácti domá hraných zápasů.V úterý tu v přesčase přemohl Pardubice, včera Spartu.Obhájce mistrovského titulu Plzeňští udolali 4:3 po nájezdech. Ten rozhodující proměnil Tomáš Vlasák.

„Tolik prodloužení není normální.Za dva body proti Spartě jsme rádi,ale člověka pak hlodá, žemohlo být o bodík víc,“ říkal po zápase Tomáš Divíšek, plzeňský kapitán.

Domácí Lasselsberger totiž tradičně urputnou bitvuskvěle začal.

V jiskřící atmosféře téměř vyprodané haly se hnal do ofenzivy a z moře šancí dvakrát skóroval. Nejprve ve 4. minutěFabuš z dorážky a v závěru třetiny zvýšil na 2:0 zblízkaDivíšek.

„Byla tojedna z našich nejpovedenějších třetin v sezoně,“zdůraznil domácí asistent František Černý.

Jenže začátek druhého dějstvíPlzni nevyšel.Obrana zaspala a Netík zblízka po Sivkově pobídce vrátil Spartu do hry. „Hosty ten gól postavil na nohy,“ potvrzovalČerný.

Domácí sice pokračovali v tlaku, Altrichtra v brance ohrožovali dokonce při vlastním oslabení ,ale další gól nepřidali. Hosté ovšem ve třetí části ano.Nazačátku Melichárek vyrovnal a starší z bratrů Nedvědů pak strhl vedení na stranu hostů. Ale zbytečným faulem potom nabídl nezlomené Plznišanci na odpověď. V přesilovce se v nepřehledné situaci trefil Ludvík.

„Gólman Altrichteruž ležel,ale v brance byli jeho spoluhráči a já se bál, abych nikoho netrefil,“ vyprávěl útočník.

Prodloužení včetněkrátké domácí přesilovky čtyři na třistavem 3:3 nepohnulo a rozhodnout musely nájezdy. Do Šindelova blafáku stihl Altrichter vložit beton,ale potom už nic. Fabuš ho propálil nad lapačku a Vlasák poslal vítěznou ránu k tyčce. Na Málka vyzrál Netík, zato Ton a další sparťanská superstar Petr Nedvěd nikoliv aPlzeň mohla začít slavit.

Doma zatím bodovala pokaždé a devátým utkáním v řadě s bodovým ziskem si upevnila pátou příčku v tabulce extraligy. Druhou půli základní části zahájí Lasselsberger v neděli ve Vítkovicích.