Tři body z divoké přestřelky

PARDUBICE - Hokejisté Plzně přemohli Pardubice na jejich ledě, kouč Jiří Kučera ale málem zešedivěl.

18.11.2007

Trenér Jiří Kučera.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Plzeňský trenér Jiří Kučera aby měl železné zdraví a nervy z ocelových lan. V neděli mu jeho svěřenci z Lasselsbergeru Plzeň nachystali další infarktový zážitek, i když nakonec s vítězným koncem.

Plzeňští v utkání 22. kola extraligy přemohli tým Moelleru Pardubice 7:5 a od soupeře vezou maximální zisk po čtyřech prohrách v řadě.

Zápas byl ovšem hodně divoký. „Bylo to divoké, ale jsme rádi, že jsme vyhráli. Ty tři body jsou hodně cenné,“ říkal po utkání už klidný Kučera.

Na obou stranách padaly kuriózní góly, ale více chybovali domácí. Plzeňští k výhře nakročili v prostřední třetině, kdy Moelleru odskočili v rozpětí osmi minut na rozdíl čtyř gólů.

Mezitím Lašáka v pardubické brance vystřídal Hylák, ale ani on narůstajícímu náskoku hostů nezabránil. Na 4:1 zvyšoval Divíšek, když se chytře zbavil Píši a téměř vzápětí propadla za gólmanova záda lehká Kracíkova střela.

Jenže Pardubičtí se dvěma góly během jediného oslabení zase do hry vrátili. „Třeba to vypadá nemožně, ale takový je hokej. Jednou nám puk hloupě přeskočil hůl, vzápětí jsme špatně rozehráli,“ líčil Kučera.

A bylo hůř. Domácí totiž v pěti proti třem snížili na 4:5. „To jsem byl na prášky,“ připustil kouč. Naštěstí pro Plzeň si však potom vzal dvakrát slovo Petr Vampola. Ještě v závěru druhé třetiny přetavil sólo v šestý gól hostů a pak v 53. minutě už znovu proti Lašákovi zpečetil výhru Laselsbergeru.

Následný gól domácího Tvrdíka jen uzavřel nedělní střílečku.

18.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

V Centru Hájek u Šťáhlav vznikají apartmány pro rodiče dětí, které sem jezdí za léčbou. Na snímku je Marcel Šik, který je společně s manželkou stacionář založil
7

Centrum Hájek nabídne ubytování pro klienty

Obžalovaného přivedla do soudní síně eskorta.
4

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Bakoš: Larnace chceme vnutit náš styl hry

Plzeň – Při absenci potrestaného Michaela Krmenčíka to může být Marek Bakoš, koho trenér Pavel Vrba pošle ve čtvrtečním play-off Evropské ligy proti Larnace do útoku.