K výhře chybělo dvacet vteřin

PLZEŇ - Ani napočtvrté hokejisté plzeňského Lasselsbergeru nevyužili domácího prostředí k výhře v normální hrací době. Přitom v neděli proti Litvínovu k ní byli blízko. Scházelo pouhých dvacet vteřin.

30.9.2007

GÓLOVÁ ŠANCE. Plzeňští útočníci Michal Dvořák (vlevo) a Tomáš Divíšek (vpravo) se snaží překonat brankáře Litvínova Jaroslava Hübla během včerejšího utkání extraligy. Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Ještě v běžící 60. minutě Plzeňští vedli, ale vlastními chybami dovolili soupeři vyrovnat na 5:5 a vítězství se pak dočkali až v prodloužení. To druhý bod pro domácí zařídil po 74 vteřinách přesčasu v početní výhodě zblízka Tomáš Divíšek.

„Litvínovský gólman Hübl neudržel ránu Tomáše Vlasáka a já mu tam sáhl a dorazil puk do sítě,“ líčil svou trefu plzeňský kapitán. „Takové góly potřebujeme, protože na nějaké kombinace můžeme v naší situaci zapomenout,“ ulevoval si centr a zlost z něj jen sálala. „Jsem naštvaný, a to je slabé slovo,“ říkal.

Plzeňský tým měl totiž v souboji se Severočechy po většinu času navrch, soupeře mlel a třikrát vedl. V prostřední části už 4:2. Poprvé v této sezoně utekl Lasselsberger soupeři o dva góly, když nejprve v oslabení po akci Vampoly skóroval Ludvík a v závěru druhé třetiny naopak v početní výhodě završil nájezd dvou na jednoho Dvořákův švih z pravého kruhu. Ovšem během půl minuty bylo srovnáno.

Hned z protiútoku potrestal domácí nedisciplinovanost Reichel a Machulda pak zblízka vrátil zápas na začátek. „Makáme, máme převahu, dáme góly a během chvíle si necháme zase všechno vzít,“ zlobil se Divíšek. „Absolutně si nepomůžeme. Beci i útočníci si hrají svůj vlastní zápas a soupeř z toho těží. To se musí změnit,“ říkal útočník.

„Začít ale musí každý u sebe,“ přidal se Petr Vampola. Bojovník, který zařídil dva z šesti gólů. „Trenéři mohou mluvit nahoru dolů, když my to pak na ledě nedodržíme,“ vypíchl forvard asi největší plzeňskou bolest.

Po zahájení třetího dějství ještě Jasečko v přesilovce rozjásal znovu domácí ochozy, ale ani jeho rána nebyla vítězná. Dvacet vteřin před sirénou se po závaru před Málkem prosadil nehlídaný Kubinčák.

Zatímco hostující trenér Jaroslav Hübl bod vítal, Plzeň vstřebává další ztrátu. „Na každý gól se strašně nadřeme a příliš snadno inkasujeme. A to se nám zvlášť doma nemůže stávat. Je nutné, aby si to hráči uvědomili,“ zdůraznil asistent František Černý.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Litvínov 6:5

Branky a nahrávky: 11. Ludvík (Vampola), 12. Šindel (Fabuš), 35. Ludvík (Vampola), 38. Dvořák (Fabuš), 43. Jasečko (Divíšek), 62. Divíšek (Vlasák) - 5. Trávníček (Kubinčák), 17. Jánský (Branda), 38. Reichel (Lukeš), 39. Machulda (Benda), 60. Kubinčák (Skuhrovec)

Třetiny: 2:2, 2:2, 1:1- 1:0

PLZEŇ: Málek - Jasečko, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Cartelli, Dresler, Martinec, Nikolov - Fabuš, Divíšek, Matějovský - Vlasák, Šindel, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák

LITVÍNOV: J. Hübl - Poživil, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Kubát - Kubinčák, Reichel, Trávníček - Branda, Benda, Jenáček - Jánský, Lukeš, Machulda - Černý, Rindoš, Bednařík

30.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Trénink FC Viktoria na Kypru
6

Muž nezvládl řízení, s autem vletěl do lesa

Kvůli nahlášené bombě evakuovali policisté část Prešovské

Plzeň - Anonymní oznámení o nastražené bombě v Prešovské ulici zaměstnalo ve středu odpoledne kriminalisty i psovoda se služebním psem.

Kopic: S vedrem se musíme vypořádat

Larnaka (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Teplota přesahující třicítku a velké dusno. Záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic si uvědomuje, že kromě soupeře a bouřlivého prostředí na stadionu AEK Arena se musí mužstvo na Kypru vypořádat i s nepříjemným klimatem.