Plzeň vyzve ve šlágru kola druhý Zlín

Plzeň - Pevně usazeni v čele extraligy odráží hokejisté HC Plzeň 1929 v závěru základní části ataky soupeřů pod sebou. Úspěšně.

2.2.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

V neděli porazili Slavii 3:2 a předtím v pátek výhrou 4:1 pokazili Plzeňští v Pardubicích oslavy pětačtyřicátin tamní brankářské legendy Dominika Haška.

To šlo o souboj prvního s druhým a šlágr kola sehrají indiáni i v úterý ve Zlíně. Valaši totiž Moeller přeskočili a za Plzní zaostávají po nedělním vítězství nad Spartou o šet bodů. „Zlín patří podobně jako my k velkým překvapením soutěže,“ vyjádřil se o soupeři s respektem plzeňský asistent Milan Razým.

Ani tak ale na západě nespekulují s možným oslabením protivníka kvůli hromadné rvačce právě z utkání proti Spartě. Výbuch násilí totiž sudí ocenili rekordním počtem i výší trestů a některé z provinilců nejspíš stihne ještě následný distanc.

„Víme, že Vlach má vykloubené rameno, že Kučný dostal trest ve hře, ale jinak jde jen o problém obou klubů a kompetentních orgánů,“ zdůraznil Razým.

„Zlín je nepříjemný svým defenzivním stylem, má smrtící přesilovky a výborně chytá Sedláček. Čeká nás znovu tvrdá bitva,“ vyhlásil před soubojem 47. kola útočník Tomáš Vlasák.

Vyrovnaná byla i předchozí vzájemná střetnutí. Naposledy sice Plzeň porazila Zlín doma 3:0, ale na Moravě padla 1:2 a poprvé ve své areně 3:4 po nájezdech. To bylo ale ještě v sérii nešťastných duelů, které Západočeši přes solidní výkony ztráceli v přesčasech. Nyní naopak vítězí za tři body, ačkoliv jejich hra za optimem zaostává. Jako proti Slavii. „Ta výhra byla vydřená, ale cenná,“ řekl Razým.

Slavia v Plzni dvakrát vedla, ještě v 53. minutě 2:1, přesto na body nedosáhla a musí se strachovat o účast v předkole play off. „Slavisté na nás byli nachystaní. Až posledních deset minut jsme odehráli výborně a na vítězství to stačilo,“ připustil obránce Jiří Hanzlík.

Ranou bez přípravy srovnával na 2:2 po ideální přihrávce Petra Vampoly. Ten potom minutu a 42 vteřin před koncem vybídl v přesilovce k vítězné trefě také Vlasáka.

Poměr vyloučených? Jedna šest ve prospěch Plzně. „Rozhodčí byli na Slavii přísní, ale my to zase známe z jiných utkání,“ říkal Hanzlík.

Ve Zlíně se do plzeňské obrany vrátí po jednozápasovém trestu Dough O´Brien. Nástup náčelníka Martina Straky se však stále odkládá. „Martina čekají nějaká další vyšetření nastřelené nohy a pak se uvidí,“ oznámil Milan Razým.