Plzeň vyšla na Moravě opět naprázdno

ZNOJMO, PLZEŇ - Hokejisté Lasselsbergeru prohráli na ledě znojemských Orlů těsně 2:3

4.10.2008

Z MORAVY BEZ BODU. Plzeňský gólman Roman Málek zasahuje ve včerejším duelu hokejové extraligy před znojemským Tomášem Demelem. Lasselsberger na jihu Moravy prohrál 2:3 a utrpěl třetí porážku v nové sezoně. Foto: DENÍK/Jaroslav Kicl

Ani druhý zápas na Moravě hokejistům Lasselsbergeru Plzeň nevyšel. Stejně jako předtím ve Vítkovicích neuspěli ani včera ve Znojmě a prohráli 2:3.

Západočeši tak utrpěli třetí porážku v sezoně a klesli na třetí příčku.
Domácí vedení explzeňskou dvojicí Radim Rulík, Václav Baďouček naopak dobyli druhé vítězství v sezoně.

Už od prvních minut to na ledě nevypadalo jako souboj posledního v tabulce s týmem z čela extraligového pořadí.
Orlům vyšel úvod a ve dvojnásobné přesilovce šli v 7. minutě do vedení po tvrdé ráně Bičánka. „Musím mužstvo pochválit. I v nelehké situaci dokázalo zabojovat,“ říkal po zápase Václav Baďouček, znojemský asistent trenéra.

Plzeň ale krátce po začátku druhé třetiny srovnala. Benák vystřelil v přesilovce od modré, gólman Trvaj puk jen vyrazil a Vlasák dorazil do prázdné branky.
„Tím jsme se dostali do hry. Jenže v momentě, kdy jsme začali získávat půdu pod nohama, přišla chyba ve středním pásmu a druhý gól Znojma,“ smutnil plzeňský asistent Milan Razým.

V 29. minutě se totiž trefil Demel. V první minutě třetí části pak Erat poslal domácí do dvoubrankového vedení.
Hosté se snažili o vyrovnání, ale Orli jejich tlak ustáli. Až na jednu výjimku. Ve 45. minutě snížil Vampola.

Chvíli předtím navíc obránce Mojžíš po akci Vlasáka zastavil puk až na brankové čáře, v 53. minutě nevyužil opět Vampola samostatný nájezd.
Největší plzeňská zbraň, souhra Straky s Vlasákem, tentokrát přinesla jen jeden přesilovkový gól. „Svou úlohu skvěle zvládl Čachotský, který měl bránit Straku. Věděli jsme, že nesmíme zbytečně faulovat, protože pak by to bylo hodně těžké,“ popsal taktiku Znojma Baďouček.
Další zápas čeká Plzeňské v pondělí, od 17.30 hrají doma s Třincem.

Autor: Zdeněk Sequens

4.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici.

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let.