Plzeň ve Zlíně prohrála 0:3

Plzeň, Zlín - Zlínští hokejisté ukončili novoroční půst a po třech porážkách v řadě bodovali. V boji o elitní desítku znamenající účast v předkole play off udolali na vlastním ledě Plzeň a úspěšně tak vstoupili do poslední čtvrtiny extraligové soutěže.

11.1.2009

Zlínský Andrej Kollár se snaží ujet plzeňským obráncům.Foto: DENÍK/Michal Šimr

Berani vstoupili do zápasu aktivně a hned od úvodního hvizdu dávali jasně najevo, že s mizernou novoroční sérií hodlají skoncovat. Po delší době se v dobrém světle předvedla elitní pětka Zlína, kterou nakopla hned první proměněná přesilovka, na jejímž konci stál Petr Leška. „Po třech porážkách jsme potřebovali naplno bodovat, hráči přistoupili k utkání zodpovědně a od samotného začátku šli za vítězstvím,“ netajil se po utkání spokojeností zlínský trenér Zdeněk Venera.

Svižný hokej pokračoval i v prostřední části. Vyrovnat mohl Kubalík, jenž po vhazování zazvonil na břevno Sedláčkovy svatyně, ale skóre se měnilo na druhé straně. Svou druhou extraligovou trefou uklidnil Berany obránce Radek Mika. Domácí si palebný materiál rozložili rovnoměrně a v každé dvacetiminutovce vstřelili Západočechům po jedné brance. V závěrečné části se prosadil už po necelých dvou minutách Ivan Rachůnek, kterému při rychlém přečíslení předložil kotouč do ideální pozice Záhorovský.

„Dařilo se nám hlídat ofenzivní hvězdy soupeře a vyvarovali jsme se zbytečných chyb ve vlastní třetině. S předvedenou hrou i výsledkem proto musíme být spokojení,“ liboval si Venera. Naopak hosté sice hráli líbivý hokej, ale bez efektu. „Dnes jsme podali špatný výkon. Chyběl nám potřebný důraz v útočné třetině a větší vůle po vítězství. Takto se o play off nebojuje,“ láteřil kouč hostů Pavel Hynek.

Jeho Plzeň prohrála podruhé v řadě, a především kvůli chabé produktivitě vyšla ve Zlíně naprázdno. Jakub Sedláček si tak ve zlínské kleci bez větších problémů připsal svou čtvrtou vychytanou nulu v této sezoně. „Nedali jsme branku, ani jsme soupeře nedostali pod tlak. Zlín vyhrál naprosto zaslouženě,“ uznal zklamaný Hynek.

V úterý se Berani představí na ledě dalšího západočeského celku z Karlových Varů, v pátek hostí Litvínov.

RI OKNA ZLÍN – PLZEŇ 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Leška (Hamrlík), 30. Míka (Ondráček), 42. Rachůnek (Záhorovský). Rozhodčí: Jeřábek – Dřínovský, Čech. Vyloučení: 5:4, navíc Rachůnek (ZLN) 10 minut, Kubalík (PLZ) 5 minut + DU.. Využití: 1:0. Diváci: 3536. Muž zápasu: Rachůnek.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Andrašovský – Mokrejš, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.

Plzeň: Francouz – Dresler, Smrek, Benák, S. Hudec, Redlihs, Pácal, Cartelli – Adamský, Kracík, Matějovský – Tomas, Straka, Vlasák – Dvořák, Kovář, Ludvík – Šinágl, Kubica, Kubalík. Trenéři: Pavel Hynek, Milan Razým a Rudolf Pejchar

Autor: Pavel Šíma

11.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

Dobříč – Malíř a ilustrátor Václav Karel se narodil v roce 1902.

V centru Plzně nefungovaly semafory, dopravu řídila policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu.

ON-LINE: Ptali jste se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeňský kraj - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.