Ostropalbu odstartoval už v 6. minutě Matějovský, jenž v ČEZ Areně hrál extraligový zápas s pořadovým číslem 600. Moeller však rychle kontroval po milimetrové přesilovkové kombinaci Koukalovy řady. Plzeň se pak ještě dvakrát dostala do vedení, ale domácí dokázali vždy odpovědět.

Zřejmě klíčový moment duelu nastal v 28. minutě. Tvrdík srovnal na 3:3, ale při gólovém manévru nešťastně zasáhl kolenem do hlavy plzeňského brankáře Málka. Ten notně otřesený musel ihned střídat. A jeho náhradník Martin Altrichter prožil hodně těžký vstup do zápasu. Neuběhla ani minuta hry, Pivko z brankové čáry přihrával před brankoviště a klečící gólman si vyrážečkou srazil puk do branky. To nebylo všechno. Za chvíli ho překonal výstavním švihem Divíšek a poté Cetkovský. Plzeňský kouč Hynek si vzal odechový čas, což se ukázalo ku prospěchu věci. Do konce druhé třetiny snížil na 6:4 z trestného střílení Vlasák a vzápětí Vampola ukrojil z pardubického náskoku další dílek.

Ve třetí třetině stříleli do černého už jen Pardubičtí. Hned v nástupu do závěrečného dějství skóroval Starý, v závěru pečetil výsledek Somík. Pardubice zvítězily potřetí v řadě a popáté za sebou ve své hale. V tabulce poskočily na čtvrté místo.

Pardubice – Plzeň 8:5

Třetiny: 1:2, 5:3, 2:0

Muž zápasu: Koukal Petr

Branky a asistence: 9. Starý (Koukal, Kolář), 22. Koukal (Kolář, Starý), 28. Tvrdík (Pivko, Divíšek), 29. Pivko (Štrbák, Divíšek), 34. Divíšek (Štrbák, Pivko), 35. Cetkovský (Pucher), 42. Starý (Kolář, Koukal), 59. Somík (Cetkovský, Čáslava) – 6. Matějovský (Důras, Vampola), 13. Vlasák (Hudec), 26. Fabuš (Kracík), 37. Vlasák z trestného střílení, 38. Vampola (Důras, Straka). Rozhodčí: Šindler – Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. Diváků: 6710.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, Kolář II. – Cetkovský, Pucher, Somík – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář I., Koukal, Starý – Radil, Blažek, Ondřej.

HC Lasselsberger Plzeň: Málek (28. Altrichter) – Benák, Hudec, Čakajík, Smrek, Pácal, Cartelli, Zápotočný, Redlihs – Vampola, Straka, Vlasák – Dvořák, Kubalík, Důras – Kovář, Kubica, Laš.