Plzeň v Brně porazil v nájezdech Hubáček

Brno – V pěti nájezdových sériích vládli gólmani, střelci mohli jen klopit oči.

20.9.2011

Kometa Brno vs. Plzeň.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Pak se k puku postavil brněnský kapitán Petr Hubáček a dvěma proměněnými nájezdy za sebou udržel v brněnské Kajot Areně dva body. Kometa se poprvé v extraligové sezoně představila doma a po velkém boji porazila Plzeň 3:2 v nájezdech. Plzeň se už ve druhém zápase dostala až k nájezdům, tentokrát však neuspěla.

Začátek však bodům pro domácí nenasvědčoval. Kometa představila fandům charitativní projekt Chlapi ženám. Domácí hokejisté toho však drahým polovičkám i svým fandům moc nenabídli a na úvodních dvacet minut třetího kola by nejraději zapomněli, protože byli pod soustavným tlakem. Jejich soupeř začal aktivněji a od čtvrté minuty hrál poprvé přesilovku poté, co Sasu Hovi nedovoleně vyhodil puk mimo mantinely. Kometa se však při hře ve čtyřech bez výraznějších problémů ubránila.

Vydařené oslabení ji však na nohy nepostavilo a proti rychlým nájezdům Indiánů spíše vyčkávala. V 8. minutě Západočeši znovu zlobili brněnskou obranu, obránce St. Pierre nebezpečně pálil, ale Hovi jeho ránu kryl.

Jenže Kometa stále hrála pasivně a v 11. minutě přišel trest. Brňané chybovali v rozehrávce, Duda si na pravé straně šikovně počkal, se štěstím našel Vlasáka a ten střelou pod víko nedal brněnskému gólmanovi šanci.

Domácí vzápětí dostali možnost přesilovky, ale proti dobře napadající Plzni měli problémy s rozehrávkou a neprosadili se. A tak si první vyloženou šanci vypracovali až čtyři minuty před koncem třetiny. Podkonický dostal krásný pas a byl úplně sám před Svobodou, ale ten jeho střelu vykopl betonem.

Brňané zatím na ledě působí unaveně, Indiáni jsou důraznější v soubojích, nebezpečně kombinují a jejich soupeř jen stěží odolává jejich nájezdům.

Kometa naskočila do druhé třetiny v přesilovce a ta Kajot Arenu pořádně nabudila. Brňané zasypali plzeňského Svobodu střelami, ale chybělo jim střelecké štěstí. Největší tutovku promarnil Erat, který gólmana neprostřelil z bezprostřední blízkosti.

Indiáni ale hrozili rychlými kontry a ve 23. minutě hodně nebezpečně dorážel Kratěna.

O pět minut později se za plzeňskou brankou dobře uvolnil Podkonický, nahrál do jasné pozice Eratovi, jenže ten minul.

V polovině zápasu byla zase vidět elitní domácí formace, ale tečovanou střelu Svoboda kryl.

Pak se hra rozkouskovala a ani jeden z týmů neměl výrazně navrch.

Ve 37. minutě měli Brňané obrovskou šanci. Erat ujížděl s Čermákem na jediného plzeňského beka, předložil puk parťákovi z útoku, ale ten netrefil branku.

Minuta před druhou pauzou byla nejnabitější z celé druhé třetiny. Nejdříve bleskově zakombinovala Kometa, ale Eratovu jedovku Svoboda vyrazil betonem a vzápětí se dostal do úniku plzeňský Duda, jeho blafák však Hovi vykryl.

Hned na začátku třetí třetiny vyrobil velkou hrubku brněnský zadák, plzeňský Mrňa ujížděl sám na Hoviho, ale špatně zakončil a místo puku spadl do branky sám.

A vzápětí se v Kajotě Areně poprvé v sezoně roztočily šály na oslavu gólu. Čermák dobře vypálil od modré, Erat šikovně clonil a puk propadl až Svobodu.

Brno se však z náskoku radovalo jen 85 vteřin. Pak za domácí brankou chybovali Kempný s Bičánkem, osamocený Duda dostal přihrávku před branku a zavěsil.

Kometa se na pár minut dostala z tempa než ji oživil král přípravy Tomáš Pospíšil. Ten se na pravé straně přehnal před plzeňské zadáky jako vichřice a pak se štěstím procedil puk skrze Svobodovy betony.

Brňané byli od té doby jednoznačně lepší a hnali se za třemi body, ale také Plzeň pečlivě bránila a tak šedesát minut ani prodloužení o vítězi nerozhodlo.

V samostatných nájezdech nejdříve minul domácí Čermák, pak Kratěna nedotáhl blafák, stejně jako domácí Pospíšil. Plzeňskému Hlinkovi nevyšla klička. Další zápas pak mohl rozhodnout mladík Zohorna, ale trefil tyčku. Jenže branku nedal ani plzeňský matador Straka.

Ve čtvrté sérii se otočily role. Začala Plzeň, ale Hanzlík nedal stejně jako Hruška.

Pak Hovi vychytal Johnsona, stejně jako Svoboda Pospíšila.

V šesté sérii se prosadil František Kaberle, jenže Hubáček dokázal odpovědět. Domácí miláček se pak trefil i podruhé a rozveselil Rondo.

Autor: Tomáš Svoboda