Plzeň si v divokém duelu vystřílela bod

Mladá Boleslav, Plzeň – Hokejová Škodovka prohrávala v Mladé Boleslavi už 0:4, ale ještě zabrala a po přestřelce uhájila druhé místo

27.11.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Neskutečné. Hokejisté Škody Plzeň se v pátečním utkání 23. kola v Mladé Boleslavi prostříleli k zisku bodu, ačkoliv prohrávali po první třetině 0:4 a ještě v druhé části 2:6.

Ve zbytku času ale Indiáni manko srovnali, za stavu 6:6 však neproměnili trestné střílení a po nájezdech divoký souboj prohráli 6:7. I tak se v extraligové tabulce udrželi na druhém místě před svým přemožitelem. Boleslav má ale na kontě o jeden zápas méně.

Nevídanou přestřelku začali domácí už ve 4. minutě, kdy pláchl Jarůšek a z pravého kruhu prostřelil gólmana Machovského. Chvilku nato musel na trestnou lavici hostující Hossa, ale předčasně ho vrátil do hry Stříteský. Na konci osmé minuty v další přesilovce nahodil Ovčačík puk na teč Hruškovi, jenže Machovský byl připraven.

Ve 13. minutě se ve středním pásmu protlačil do úniku bek Trončinský a v koncovce uspěl, čímž vyhnal z branky Machovského. Vystřídal ho Polívka. Plzeň byla v první části neškodná, jen v 15. minutě zahrozil Hossa, když se dostal až před Ritticha, ale neskóroval. Další přesilovku pak navíc na druhé straně využil ještě Urban.

Z druhého dějství utekly jen dvě minuty a v přesilovce se prosadila i Plzeň, když snížil Pulpán a odstartoval tak pořádnou divočinu. Zakrátko vrátil domácím čtyřbrankový náskok opět úspěšně tečující Urban. Jenže za 45 vteřin kontroval v přesilovce Hossa. Plzeň pak sice zchladil už po dalších 21 sekundách Jarůšek, který vzal na sebe přečíslení dva na jednoho a s pomocí horní tyče zvýšil na 6:2.

Jenže ve 29. minutě Indrák z otočky překonal Ritticha a vykřesal svému týmu opět naději na šokující zvrat.

Po polovině zápasu mohl Plzeň naplno vrátit do hry o body v přesilovce Lev, proti jeho dorážce do odkryté branky se však stihl pohotově přesunout Rittich a puk vytěsnil. Západočeši přesto až neuvěřitelně ožili a byl jich plný led. V další početní výhodě měl ve 36. minutě ideálně nabito Sýkora, jenže ránu bez přípravy namířil pouze do Rittichovy hrudi. Záhy ale následovala další přesilovka, v ní se už znovu trefil Indrák a snížil na 4:6.

Indiáni vycítili šanci a soupeři zasadili další direkty. Dokonce v oslabení se podruhé v duelu prosadil bek Pulpán, ve 46. minutě srovnal Kracík a mladoboleslavští trenéři sáhli raději k oddechovému času.

V 51. minutě si navíc pomohl faulem Stříteský a sudí nařídili trestné střílení. Kubalík mohl dokonat výjimečný obrat, zakončení mu ale nevyšlo. Přes několik šancí na obou stranách nepřinesl rozuzlení zbytek základní hrací doby, ani prodloužení.

Nájezdy otevřel boleslavský střelec Jarůšek, jenže ihned skvěle odpověděl Pulpán. Lencovi se pokus nepovedl, Kracík napálil horní tyč. Pak uspěl Žejdl, Hossa už nikoliv.

V neděli se Plzeň utká doma od 17.20 hodin s Třincem.

27.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.