Domácí Bruslaři se v úterý postavili druhému celku tabulky – plzeňským Indiánům. A skóre se měnilo jako na houpačce. Boleslav dvakrát vedla, poprvé zásluhou Mikulíka, podruhé uznal sudí po konzultaci s videem baseballový úder Balaštíka.

Pak ale začal řádit Radek Duda sBoleslavákem vdresu Plzně Václavem Pletkou. Pletka dva góly, Duda tři nahrávky a po dvou třetinách vedli Indiáni4:2.

Boleslav zbraně nesložila a začala „rudé tváře“ trápit. Hned zkraje třetí části snížil Podkonický. Stav 3:4 vydržel až do poslední minuty. Vní se dostal kpuku, už při power-play, kBahenskému, jehož nabídka na teč zaplula až za záda brankáře Mazance.

Ašlo se do prodloužení– vněm měla Boleslav výhodu přesilovky, kterou dokázala využít. Mozík posunul puk na Vrbatu, ten našel na brankovišti volného Balaštíka, který svým druhým gólem vzápase celé utkání rozhodl.

Boleslav si tak připsala cenné dva body a skalp výborně hrajících Indiánů.

„Každý bod pro nás má doslova cenu zlata, tím spíš sPlzní, která má nejlepší útok vlize. Sice jsme věděli, že poslední zápasy nebyla vžádné oslnivé formě, ale to nemusí nic znamenat,“ byl spokojen kouč Boleslavi PetrNovák.

BK Mladá Boleslav– HC Plzeň 1929 5:4 PP

Branky a nahrávky: 11.Mikulík (Chaloupka, Žabka), 21.Balaštík (Tomas, Čutta), 42.Podkonický (Mikulík, Hay), 62.Balaštík (Vrbata, Mozík)– 17.Pletka (Duda, Kovář), 22.Johnson (Duda), 36.Havlíček (Vykoukal, Dvořák), 39.Pletka (Vykoukal, Duda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek– Pouzar, Jindra. Vyloučení: 8:9, Využití: 2:2. Voslabení: 0:0. Diváci:3100.

Boleslav: Hübl– Žabka, Chaloupka, Hay, Baldwin, Mozík, Rýgl, Beňovič, Čutta– Mikulík, D. Výborný, Tomas– Balaštík, Podkonický, Jiránek– Bahenský, Vrbata, Goertzen– Loskot, Stieler,Hrdel.

Plzeň: Mazanec– Vykoukal, Jiří Hanzlík, Kaberle, St. Pierre, Marušák, Frolo, J. Jeřábek– Stránský, Martin Straka, Kratěna– Duda, Jan Kovář, Pletka– Michal Dvořák, Havlíček, Johnson– Mrňa, Pitule, M. Heřman– od 33.navíc Petruška.