Plzeň rozdrtila tygry z Liberce 6:1

Plzeň - Excelentní výkon plzeňského kapitána Martina Straky, korunovaný hattrickem, a na liberecké straně selhání klíčových hráčů. Tím byl dán scénář pítečního utkání 22. kola extraligy v Plzni, které domácí Lasselsberger vyhrál 6:1 a hned v prvním utkání po reprezentační pauze ukončil své pětizápasové čekání na výhru.

14.11.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

V úvodu sice ještě hostující Podkonický po nájezdu trefil tyčku plzeňské branky, ale od 5. minuty ovládl led uragán jménem Straka. Domácí hráli první přesilovku, Fabuš křižnou přihrávkou napříč pásmem našel u tyčky číhajícího Straku a ten pálil nad rameno gólmana Hniličky – 1:0. A hrající manažer Lasselsbergeru se podespal i pod další dva domácí góly. V 16. minutě znovu v početní výhodě zopakoval svou trefu pod břevno tentokrát z levé strany a ani ne dvě minuty nato pobavil jásající publikum další parádou. To v útočném pásmu obral o puk Nedvěda a ač hákován nachytal po kličce Hniličku i do třetice. Hosté sice už předtím ve 13. minutě také skórovali. Altrichtra, který v plzeňské brance dostal tentokrát přednost před Málkem, překonal rovněž v početní výhodě zdálky Zíb. Jenže to bylo ze strany hodně krotkých šelem ze severu vše. V závěru dějství sice ještě vyvolali hromadnou bitku, hráli přesilovku, ale znovu inkasovali. Třetinu snů Plzně završil Adamský, který u mantinelu sebral kotouč Modrému a v nájezdu prostřelil popáté Hniličku. Po pauze se v liberecké brance objevil už náhradník Fikrt, ale ani on plzeňský příval nezastavil. V 37. min. ho z úhlu překonal Vampola.

Zápas se potom už jen dohrával. Plzeň si užívala luxusního náskoku, ale skóre výš neposunula.

PLZEŇ – LIBEREC 6:1

Muž zápasu: Straka

Třetiny: 5:1, 1:0, 0:0. Branky a nahrávky: 5. Straka (Fabuš, Benák), 16. Straka (Kracík, Vlasák), 18. Straka, 20. Adamský, 37. Vampola (Pácal) – 13. Zíb (Modrý). Rozhodčí: Mikula – Bryska, Chytil. Vyloučení: 7:13, využití: 2:1, v oslabení: 0:1. Diváci: 6340.

PLZEŇ: Altrichter – Benák, Smrek, Cartelli, Pácal, Hudec, Dresler – Vampola, M. Straka, Vlasák – Fabuš, Kracík, Matějovský – Důras, Šindel, Adamský – Dvořák, Kubalík, Laš.

LIBEREC: Hnilička (21. Fikrt) – J. Moravec, Jiruš, Zíb, Modrý, Hunkes, Žabka, od 25. min. Kájínek – V. Nedorost, P. Nedvěd, Pletka – Podkonický, Kašpařík, Šimánek – Víšek, Plodek, Klimenta – Vantuch, Pabiška, Blatný – Šachl.

14.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Následky počasí: hořící dům, poškozená auta i kolapsy

Během pár hodin řešila policie tři vážné nehody

Gambrinus den je v plném proudu

Plzeň - Dnes se Plzeň proměnila na největší pivní zahrádku v Česku.

Goldoni je univerzální. Snese i přesun v čase

Plzeň – Hry Carla Goldoniho jsou nestárnoucí, jeho postavy jsou výrazné charaktery – téměř archetypy, a tak i když jsou jeho komedie staré více než dvě stě padesát let, snesou cestování v čase i prostředí.

Řezníček: Vím, že ode mne se góly očekávají

Plzeň – Lepší premiéru v novém klubu si mohl přát jen stěží. Posila fotbalové Viktorie Plzeň Jakub Řezníček se uvedl při svém prvním utkání v dresu západočeského klubu jak se na kanonýra sluší a patří – k výhře nad FC Rokycany 10:1 přispěl čtyřmi góly. A stačil mu na to jeden poločas.

Křetínský: Městu nechceme nic sebrat, spíš mu ušetříme

Plzeň – Tři hodiny ve čtvrtek jednali plzeňští zastupitelé o tom, zda vůbec a jak propojit městskou teplárnu s Plzeňskou energetikou Daniela Křetínského. Ten je přesvědčoval o tom, že jde o výhodné spojení.