Hrdinou západočeského derby se stal útočník Dominik Simon, který se na výhře Indiánů podílel dvěma góly.

Úvodní třetina jasně patřila hostujícímu celku. Než se stačili Energetici rozkoukat, tak si důrazně v brankovišti domácích počínal Simon a dotlačil kotouč za brankovou čáru pod ležícím Závorkou. Plzeň šla do vedení již v čase 0:43. „Chtěli jsme hrát od začátku agresivně a vyšlo nám to," radoval se po zápase Simon.

Ve 12. minutě bylo na straně Škody ještě veseleji. Jakub Lev nachytal obranu týmu z lázeňské metropole na švestkách, když vystřelil přes čtveřici hráčů, kteří netušili, kde se puk nachází.

Ve druhé dvacetiminutovce dostala Škoda možnost dvou přesilových her, které šly rychle za sebou, ale využít je nedokázala. Přesto dokázala skórovat. Šest sekund po návratu kapitána Dudy z trestné lavice se podruhé prosadil Simon, který dorazil kotouč do odkryté branky. Asistence u branky si připsali Johnson a Ján Sýkora.

„První dvě třetiny jsme nehráli. Před utkáním jsme si řekli, co chceme předvádět, ale nedělali jsme to. Můžeme být jen rádi, že jsme prohrávali po dvou třetinách jen 0:3," přiznal po zápase karlovarský útočník Koblasa.

Do třetí třetiny lépe vstoupili domácí borci. Ve 45. minutě využil přesilovou hru právě Koblasa, když puk v brankovišti dotlačil za záda Machovského, který se po jednozápasové pauze vrátil branky Plzně.

Karlovy Vary rázem ožily a vytvořily si další možnosti. Za další tři minutky zazvonila za Machovským tyč. V samotném závěru si Energie vytvořila veliký tlak, snížit náskok soupeře se jí ale nepodařilo ve třech přesilových hrách ani v závěrečné power play. „V závěru jsme si to zbytečně zkomplikovali, už poněkolikáté. Byly tak zbytečné tresty, díky kterým jsme měli namále," přiznal Simon.

HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Koblasa (J. Kverka ml.) – 1. Simon (Johnson, Kratěna), 12. Lev (Indrák, Pulpán), 33. Simon (Johnson, J. Sýkora). Rozhodčí: Pešina, Souček – Zíka, Jindra. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 3599.

Sestavy:

Karlovy Vary: Závorka – Harant, Sičák, Deyl, Redlihs, Šmach, Bičánek, J. Tomeček – Duda, Balán, D. Hruška – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – Micka, J. Kverka ml, Koblasa – Gorčík, Heizer, Flek. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Plzeň: Machovský – Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík – J. Sýkora, Simon, Johnson – Kratěna, Bližňák, Schleiss – Indrák, Lev, Pletka – Balej, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.