Plzeň míří do finále z prvního místa

Plzeň /FOTO/ – Hokejová Plzeň už jistou účast ve finále European Trophy korunovala postupem do závěrečného turnaje z prvního místa ve Východní divizi.

6.9.2011

HC Plzeň 1929 – HC Pojišťovna ČSOB Pardubice 4:3Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

V úterý Plzeňští ve svém posledním vystoupení v základní části soutěže porazili nejlepší celek skupiny jih Pardubice 4:3 a díky lepšímu skóre přeskočili v tabulce Východní divize dosud vedoucí České Budějovice.

K výhře nakročili indiáni už v 9. minutě, kdy se dvakrát prosadili mladíci. Nejprve Petruška v útočném pásmu obral o puk Sičáka a v pádu stihl přehodit pardubického brankáře. A po třiceti vteřinách zamířil mezi Růžičkovy betony Pitule.

Hosté ožili a Somík završil gólem nájezd s Bartkem. Přibývající chyby v plzeňské defenzivě hasil v těch momentech hlavně brankář Svoboda.

Explzeňský obránce Benák však v prostřední části odrazem od domácího hráče přece jen srovnal. V úvodu poslední třetiny po spolupráci s Kovářem dvakrát zahrozil Petruška, ale šance neproměnil. Poté však zabojoval za pardubickou brankou, udržel puk a Vlasák parádní trefou vrátil Západočechům vedení.

Nedůraz před domácí svatyní využil Starý ještě ke srovnání, ale přesilovkovou souhru se Sýkorou proměnil ve vítěznou ránu Duda.

„V první třetině jsme nehráli dobře, ale paradoxně jsme se ujali vedení. Podržel nás brankář Svoboda, pak jsme hru vyrovnali a proti silnému soupeři jsme měli i štěstí,“ připustil po boji plzeňský asistent Michal Straka.

HC Plzeň 1929 – HC Pojišťovna ČSOB 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Petruška, 9. Pitule (Dvořák), 45. Vlasák (Straka, Petruška), 54. Duda (Sýkora, Vlasák) – 12. Somík (Bartek), 38. Benák (Bartek, Elkins), 50. Starý (Koukal, Kočí). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2071.

PLZEŇ: A. Svoboda – Jiří Hanzlík, Jeřábek, Dan Růžička, Kaberle, Boháč, Frolo, J. Mrázek – Duda, Martin Straka, Vlasák – Kratěna, Hlinka, Mrňa – Sýkora, Jan Kovář, Petruška – Dvořák, Pitule, Johnson.

PARDUBICE: M. Růžička – Píša, Jan Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Borer, Nakládal – Jan Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Elkins, Somík – Sim, Zohorna, Rákos – Kousal, Radil, Buchtele.

6.9.2011

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici.

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let.