Západočeši zvítězili v soutěži pošesté ze sedmi zápasů a v čele Východní divize mají náskok čtyř bodů před Slovanem Bratislava, který už Plzeň nemůže předstihnout.

To se může podařit jen třetím Českým Budějovicím, které ztrácejí na lídra pět bodů, ale mají dva zápasy k dobru.

V Edenu na ledě Slavie dostal Plzeň do vedení v sedmé minutě po kombinaci s Kratěnou a Mrňou Hlinka. Vyrovnat mohl ještě v první třetině Kuboš, ale jeho pokus zastavila tyč a ztrátu smazal až po 73 vteřinách druhého dějství Kadlec.

V 38. minutě při početní výhodě nejdříve trefil Sýkora tyč a o pár vteřin později už vrátil hostům vedení.

V závěrečné části Pražané stav otočili díky využitým přesilovkám po střelách obránce Kadlece od modré čáry. Nejdříve 52 vteřin po pauze vyrovnal tečí Vladimír Růžička mladší a v 50. minutě skóroval stejným způsobem Kůrka.

Jenže Plzeň zareagovala, stav srovnal v přesilovce Sýkora a obrat dovršil Kratěna.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Branky: 22. Kadlec, 41. V. Růžička ml., 50. Kůrka - 38. a 53. P. Sýkora, 8. Hlinka, 55. Mrňa, 56. Kratěna. Rozhodčí: Jebavý, Lacina - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:7, navíc Johnson (Plzeň) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 868.

Plzeň: A. Svoboda - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Dresler, Havíř, Frolo, Dan Růžička - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Hlinka, Mrňa - P. Sýkora, Jan Kovář, Johnson - J. Heřman, Pitule, Dvořák.