Ve středeční dohrávce 1. kola extraligy podlehli indiáni doma Pražanům až po nájezdech 4:5, když předtím v urputné bitvě utekli srdnatým výkonem hrobníkovi z lopaty. Prohrávali totiž už 1:3 a ještě v samém závěru 3:4, přesto dosáhli alespoň na bod.

Do šance se jako první dostali hosté, ale I. Rachůnek nezakončil nájezd s Brošem a střelu Broše z následného útoku i dorážku Tenkráta zkrotil Adam Svoboda. Takhle plzeňský brankář zlikvidoval v první třetině ještě dalších patnáct pokusů dotírající Sparty a domácí od 5. minuty vedli. Dvořák zprava přes Pituleho našel volného Johnsona a ten z otočky akrobatickým způsbem prostřelil poprvé sparťana Pöpperleho. Jenže pět minut nato bylo vyrovnáno. Plzeňští se sice ubránili dvěma po sobě jdoucím oslabením, ale ve chvíli kdy druhý z vyloučených Dresler skočil na led, prosadil se z dorážky Ton. I konec první třeštiny dohrávali indiáni v poli oslabeni, ale i minutu ve třech proti pěti přečkali.

Hned po otevření prostřední však Sparta dvakrát rychle udeřila. Nejprve Treille zabojoval u mantinelu a T. Rachůnek pálil z mezikruží přesně. Záhy poté zakončil rychlou protizteč tři na dva nechytalenou bombou pod horní tyč rozjetý Ton. Jen to cinklo. Ani to však indiány nesrazilo do kolen. Svobodu v brance vystřídal Mazanec, plzeňští bojovníci se ještě zarputileji pustili do soupeře a manko dokázali při trestech Kočího srovnat. Nejprve puk za Pöpperleho zavěsil opakovanou střelou Duda a poté perfektní pobídku Hanzlíka zpoza branky proměnil v první gól v plzeňských barvách Horna. Jenže do kabin šli zase veseleji hosté, kteří v emocemi zjitřené atmosféře proměnili přesilovku. Od modré zamířil mezi Mazancovy betony Milam. Možnost srovnat dostali domácí na přelomu třetin, kdy hráli dlouho v početní výhodě, dvě minuty dokonce pět na tři, ale šanci promarnili. Dlouho se pak zdálo, že Pöpperleho už nepřekonají, ačkoliv do něj bušili ze všech stran. V závěru neuspěl najíždějící Duda, ale necelé dvě minuty před koncem přece jen indiáni vyslyšeli přání přes šest tisícovek diváků. Bekhendové nahození Marušáka od modré ztečoval do sítě clonící kapitán Straka. Jistý bod a prodloužení zajistil domácím ale až Mazanec, který chytil pokus Pacovského.

Čtyři na tři si zahráli domácí i v nastavení, ale o vítězi musely rozhodnout až nájezdy. Druhý bod vystřelil pro Spartu ve čtvrté sérii Jánský.

Michal Straka (Plzeň): Zápas měl nádech play off, protože oba celky se utkaly podruhé v krtáké době po sobě. My jsme chtěli odčinit čerstvou porážku z Prahy 1:4 a navazát na výhru ve Vítkovicích. To se nepovedlo, ale získaný bod je vzhledem k průběhu utkání cenný. Ačkoliv jsme se ujali vedení, první třetina nebyla z naší strany povedená. Paradoxně jsme se zvedli až za nepříznivého stavu 1:3, skóre jsme srovnali, ale pak se znovu potvrdilo, že přesilovky nám momentálně moc nejdou. Měli jsme i dlouhou výhodu pět na tři, ale gól jsme ani tak nedali. Střídáním Svobody, který za inkasované góly rozhodně nemohl, jsme chtěli dát mužstvu jen nějaký nový impuls, což se celkem povedlo. V nájezdech dominovali oba brankáři, ale ono je to složité po 65 minutách hry udělat nájezd pořádně.

Patrik Martinec (Sparta): Hrálo se diváky atraktivní utkání, kterému nechybělo téměř nic. My jsme s dvěma získanými body spokojeni. Abychom získali všechny tři, to bychom museli hrát více času v pěti. Zvládnout jedenáct vyloučení proti Plzni je složité. Penaltovému rozstřelu kralovali oba brankáři, náš Pöperle byl o ten jeden zásah úspěšnější.

HC Plzeň 1929 – HC Sparta Praha 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Johnson (Pitule, M. Dvořák), 30. Duda (Kinrade, Lev), 36. Horna (Kratěna, Jiří Hanzlík), 59. Martin Straka (Marušák) – 10. Ton (Philipp, T. Rachůnek), 22. T. Rachůnek (Foster, Y. Treille), 25. Ton (Bližňák, Pacovský), 38. Milam (Jan Hanzlík, Tenkrát), rozh. nájezd Jánský. Rozhodčí: Hribik, Souček – Bádal, Charvát. Vyloučení: 7:12, navíc Jan Hanzlík (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6080.

Plzeň: Svoboda (25. Mazanec) – Marušák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Kinrade, Dresler, Schnabel – Horna, Martin Straka, Kratěna – Duda, Jan Kovář, Lev – M. Dvořák, Pitule, Johnson – Stránský, M. Heřman, Mrňa (35.-38. Petruška). Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Sparta: Pöpperle – Jan Hanzlík, Sersen, Milam, D. Kočí, Kučný, Philipp, Husák – Tenkrát, Broš, I. Rachůnek – Ton, Bližňák, Pacovský – Y. Treille, Foster, T. Rachůnek – Jánský, Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.