Hokejisté Plzně podlehli Litvínovu

Plzeň — To, co vyšlo proti Vítkovicím, kdy získali tři body, se hokejistům Lasselsbergeru Plzeň v pátečním utkání 46. kola extraligy s Litvínovem zopakovat nepovedlo. Na domácím ledě totiž podlehli Severočechům 2:4.

30.1.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

V tabulce tak jsou plzeňští hokejisté na desáté, poslední postupové příčce do předkola play off, na jedenácté Kladno mají šestibodový náskok.

Plzeňští nastoupili už s Cháberou v brance i se staronovou tváří Pavlem Vostřákem a začali výborně. Ve 3. minutě uvolnil Benák Kováře a plzeňský mladík své sólo proměnil ve vedoucí gól. Litvínov pak měl minutu a čtvrt dlouhou přesilovku pět na tři, ale domácí se ubránili.

Na začátku 11. minuty bylo v ČEZ Aréně ještě veseleji. Straka v přesilovce místo střely volil přihrávku na Vlasáka a ten do prázdné branky zvýšil na 2:0. Dvoubrankové vedení si na lavičce Lasselsbergeru užívala i vítězka soutěže Místo na střídačce Jitka Placatová. Radost ale domácím vydržela jen osmatřicet vteřin. Potom totiž Lukeš po chybě plzeňské obrany střelou z pozice mezi kruhy snížil.

Západočeši pak nevyužili svoji další přesilovku, hosté naopak. Chábera sice na Kubátovu střelu zareagoval, ale vyražený puk pak přes ležícího plzeňského gólmana přece jen zapadl za brankovou čáru a hlavní sudí Husička po konzultaci s videorozhodčím gól uznal.

„Začátek nám vyšel skvěle, ale to bylo z naší strany vše. Ve druhé třetině byly šance na obou stranách, nevyužili jsme prakticky pětiminutovou přesilovku. Ve třetí části jsme už nedokázali odpovědět. Snaha byla enormní, ale trápíme se střelecky,“ řekl po zápase asistent trenéra domácího celku Milan Razým.

Chvíli po druhém gólu Litvínova Chábera zachránil před dotírajícím Bahenským, na druhé straně nájezd Kracíka zastavil Lukeš jen faulem. Ten samý hráč v následné přesilovce mířil vedle, těsně před sirénou se netrefil ani Straka.

Hned na začátku druhé třetiny měl velkou šanci zvrátit stav utkání na stranu Litvínova Čaloun. Ale trestné střílení neproměnil. „Nedá se ani říct, že bych ho chytil. Čaloun trefil tyčku, pak to šlo mně do ruky a ven,“ popsala nájezd nová tvář v plzeňské brance.

Stejnou možnost pohnout ukazatelem skóre pak nevyužil ve 32. minutě Vlasák. „Udělal jsem to dobře, měl jsem před sebou už jenom branku, jenže se mně postavil puk a netrefil jsme to, tak jak jsem chtěl,“ vysvětlil nevyužitou šanci plzeňský útočník.

Zahřmělo tak před plzeňskou brankou. Před Cháberou se zjevil Jánský a propasíroval puk do branky.

Po druhé přestávce se Plzeň snažila sice o vyrovnání, ale šance Benáka či nájezd Tomase zůstaly nevyužity. Ten navíc přišel už když Plzeň prohrávala o dva góly. V 45. minutě Lukeš nahrál zpoza branky a Kubinčák sám před Cháberou nezaváhal.

„Na každý gól se strašně nadřeme. Šance jsou, ale branky nepřicházejí, na psychiku je to hodně náročné,“ dodal Vlasák k situaci v jaké se jeho tým nachází.

Poslední šance k zdramatizování se Plzeňským nabídla při vyloučení Trávníčka, ale hosté už své vedení pohlídali. Domácí snahy navíc brzdil nepřesnými výroky i rozhodčí Husička, v závěru utkání ujely nervy Vlasákovi a dostal osobní desetiminutový tres­t.

„Přijeli jsme oslabeni o dva klíčové hráče. I když jsme prohrávali o dva góly, tak jsme se z toho s prominutím nepodělali. Týmovým výkonem podpořeným gólmanem Hýblem jsme skóre otočili a po zásluze vyhráli,“ hodnotil zápas asistent trenéra hostů Petr Rosol.

Další zápas čeká hokejisty Lasselsbergeru v neděli. Sérii tří domácích zápasů uzavřou utkáním proti pražské Slavii se začátkem v 17.30.

Plzeň – Litvínov 2:4

Třetiny: 2:2, 0:1, 0:1. Muž zápasu: Lukeš. Branky a nahrávky: 3. Kovář (Benák), 11. Vlasák (Straka, Benák) – 11. Lukeš (Kubinčák, Černý), 17. Kubát (Černý, Lukeš), 34. Jánský (Rindoš, Jenáček), 46. Kubinčák (Šlégr, Lukeš). Rozhodčí: Husička – Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:10, navíc Vlasák 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6762.

Plzeň: Chábera – Benák, Smrek, Cartelli, Redlihs, Čakajík, Pácal, Dresler – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kovář, Matějovský – Adamský, Kubalík, Dvořák – Kubica, Jan Kovář, Ludvík. Trenér: Hynek.
Litvínov: J. Hübl – Šlágr, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Punčochář, Walter, Vobořil, Švarný – Kubinčák, Černý, Lukeš – Čaloun, Branda, Trávníček – Jánský, Rindoš, Jenáček – Bahenský, Heinisch, Bednařík. Trenér: J. Hübl st.

Autor: Zdeněk Sequens