Není třeba klopit hlavy, zní z Plzně

Plzeň – Těsně ztracené bodys Třincem zkusí Indiáni urvat u Pirátů.

10.12.2016

Škodovka podlehla hokejistům Třince 0:1Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Ve druhé třetině zmkli na protest skalní fanoušci, v závěru zápasu celý stadion. Třinecký Rostislav Marosz se dostal před plzeňskou brankou k puku a přes padajícího obránce Lukáše Pulpána skóroval.

Do konce duelu chyběly necelé čtyři minuty a zásah byl pro hokejovou Škodovku už smrtící. Indiáni ve čtvrteční předehrávce 28. kola padli s Třincem 0:1, v extralize zůstali jedenáctí a musí se dál činit.

Zatímco ten večer na stadionu fotbalové Viktorie zuřila branková přestřelka s Austrií Vídeň, při hokeji v HM Areně čekali diváci na jediný gól zápasu přes 56 minut. A ještě většině přinesl hořké zklamání.

Plzeňští přitom proti soupeři, který byl v tabulce o 22 bodů před nimi, předvedli srdnatý výkon, jenže přes řadu šancí gól nedali. Dvakrát se rozezněla tyčka třinecké branky, ale její strážce Šimon Hrubec nakonec posedmé v sezoně uhájil čisté konto.

„Proti silnému Třinci jsme sice hráli dobře, ale bez gólu se na body myslet nedá," konstatoval Ladislav Čihák. „V první třetině jsme byli nervózní. Ve druhé části jsme soupeře přestříleli, ale bohužel jsme trefili jen tyčku. K tomu bylo třeba stále držet střední pásmo, protože Třinec je na kotouči silný," upozornil plzeňský kouč.

Oba gólmani, domácí Matěj Machovský i jeho protějšek Hrubec, dál dominovali a bylo zřejmé, že každá chyba může být už fatální. „Udělali jsme ji my. Náš bek špatně vystoupil, útočníci brzdili, kde neměli a dostali jsme z toho rozhodující gól," hlesl Čihák.

Škodovka neskórovala ve čtvrtém utkání v sezoně. Navíc ve druhé třetině se Indiáni museli obejít bez hlasité podpory skalních příznivců. Naplno se plzeňský kotel rozpumpoval až zase v poslední části.

„Ticho jsme vnímali, ale my se musíme soustředit na dění na ledě. Povzbuzování je důležité hlavně pro hráče," řekl trenér Čihák.

Doma ztracené body zkusí Škodovka urvat zítra v Chomutově. „Herně jsme jinde než před pár týdny a přes prohru s Třincem není nutné klopit hlavy. Nesmíme se bát hrát. Pořád je lepší jít po soupeři než jen čekat, co udělá. To bude platit i v Chomutově," zdůraznil kouč.

Indiáni mají zatím v sezoně s Piráty vyrovnanou bilanci. Poprvé ale na jejich teritoriu prohráli 4:6, když v úvodu druhé třetiny během chvíle třikrát inkasovali. „To je minulost. Chomutov má nebezpečně přesilovky, ale když odmakáme celý zápas, tak můžeme uspět," podotkl trenér Čihák.

Nedělní utkání v chomutovské SD Areně začne v 15.30 hodin.