V minulých osmi kolech ztratili svěřenci Davida Bruka jediný bod pouze v Ústí po nájezdové výhře 4:3 a jistě vedou skupinu Západ.

Vítěznou šňůru mladým indiánům nedokázal přetrhnout ani Chomutov, který mohl těžit z vlastního prostředí.

Plzeňané si vypracovali dvoubrankový náskok díky trefám Polaty, který se sice podařilo domácím zkorigovat, avšak poslední slovo opět patřilo indiánům. Jmenovitě kapitánovi Přikrylovi.

Chomutov – Plzeň 1:3 (0:1, 0:0, 1:2). Branky Plzně: Polata 2, Přikryl.

To Ústečtí Lvi byli na svém teritoriu daleko tvrdším oříškem. Důrazně ukazovali, že třetí místo ve skupině nezískali náhodou, ale indiáni se nijak zastínit nenechali.

Velice vyrovnaný duel musely rozetnout až samostatné nájezdy, kdy ten rozhodující proměnil plzeňský Ondřej Kopta.

Ústí – Plzeň 3:4 sn. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0). Branky Plzně: Opava 2, Kopta 2.

A výhrou se plzeňští mladíci blýskli také v posledním letošním utkání na domácím ledě. Proti pražské Spartě předvedli výborný výkon, který korunovali střeleckou erupcí ve druhé třetině. To během necelých šesti minut nasázeli hostům čtyři branky a směřovali k dalšímu triumfu. Brankář vítězů Pacl přišel o první nulu v sezoně až půl minuty před koncem utkání.

K rozlučce s rokem 2010 zamíří Plzeňští zítra na led IHC Písek.

Plzeň – Sparta Praha 5:1 (1:0, 4:0, 0:1). Branky Plzně: Opava, Beneš, Vlček, Uhlík, Krliš.

Sestava Plzně: Pacl – Holý, Synek, Andrlík, Němeček, Kaňák, Šmíd, Tyr – Uhlík, Přikryl, Kepka – Opava, Polata, Krliš –- Sladký, Beneš, Vlček – L. Kopta, Jakubec, Ryba.