Na ledě průběžně druhých Karlových Varů vyhráli mladí indiáni v prodloužení 3:2, k pasu si připjali skalp už třináctého soupeře v řadě a dál jistě vévodí skupině Západ.

V nadprůměrně kvalitním derby měly sice domácí Vary lehce navrch a připravily si i více gólových šancí, jenže ty zastavil plzeňský gólman Pacl. Naopak hosté se prosazovali ze smrtících protiútoků.

Modrobílí si také v prostřední třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který ale Energie v poslední části dohnala. Alespoň druhý bonusový bod pak ve druhé minutě prodloužení vystřelil hostům obránce Andrlík.

Do konce základní části Eliod extraligy schází ještě deset kol. Další zápas čeká modrobílé v neděli, kdy se v ČEZ Areně postaví od 13.00 hodin týmu Kladna.

Výsledek: HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1929 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 – 0:1). Branky Plzně: Uhlík, Synek, Andrlík.

Sestava Plzně: Pacl – Andrlík, Synek, Polata, Němeček,Tyr, Šmíd, Valtr – Uhlík, Přikryl, Kepka – Ryba, Kristl, Krliš – Sladký, Beneš, Vlček – Kopta.

Výsledky žákovských týmů: 5. třída: Třemošná – Plzeň 4:3 (branky Plzně: Hajžman, Lokajíček, Hašek).

6. třída: Třemošná – Plzeň 0:3 (Pour, Rozlivek, Markov).

7. třída: Plzeň – Třemošná 6:1 (Kantner 4, Kačírek, Kodýtek), Plzeň – Tábor 3:2 (Kačírek, Krásný, Rubner).

8. třída: Plzeň – Třemošná 7:0 (Vracovský 2, Jakubec 2, Vavřička, Kučera, Vlček), Plzeň – Tábor 7:2 (Jakubec 2, Vavřička, Kokoška, Ivanič, Kopta, Krystl).