Lasselsberger zdolal Spartu a je v play off

PLZEŇ - Po čtyřech letech si hokejisté Lasselsbergeru Plzeň opět zahrají extraligové play off.

21.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Rozhodlo o tom až čtvrteční poslední kolo základní části, ve kterém Západočeši doma zdolali pražskou Spartu 3:1.

Plzeň vstoupila do utkání s nutností získat dva body a ke splnění cíle nakročila už v 5. minutě. V přesilovce si z pozice mezi kruhy připsal dvacátou trefu v sezoně Michal Důras.

„Tahle branka nám hodně pomohla, díky ní jsme se uklidnili,“ prohlásil střelec úvodní branky.

Ještě před polovinou zápasu šli domácí do dvoubrankového vedení. Šikovná nahrávka Vampoly našla najetého Ludvíka a ten tísněný Hlinkou překonal Dubu.

V závěru druhé části hrála Plzeň často oslabená. Ve třech proti pěti se ještě ubránila, ale o chvíli později už inkasovala. V přesilovce čtyři na tři se prosadil Nedvěd.

Definitivní pojistka plzeňského vítězství a postupu do závěrečné fáze soutěže přišla až chvíli před koncem. V 56. minutě dorazil přesilovkovou střelu Benáka do Dubovy branky nekrytý Vampola.

„I když jsme si naši situaci ve druhé třetině sérií vyloučení zkomplikovali, bylo naše vítězství zasloužené. Celé mužstvo bojovalo, výborně zachytal Roman Málek,“ hodnotil poslední duel v základní části asistent trenéra Lasselsbergeru Radim Rulík.

Soupeřem Plzně v předkole play off bude Kladno, první dva zápasy série na tři vítězství se hrají v neděli a v pondělí v Kladně. V Plzni se půjde minimálně na jeden zápas a to ve středu 27. února.

Autor: Zdeněk Sequens

21.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Letní Sportmanie v Plzni za obchodní centrem Plaza
12

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice.

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.