Junioři odvrátili konec, souboj se Slavií se rozhodne v Plzni

Plzeň – Měli namále, ale nakonec junioři HC Plzeň 1929 odjížděli z pražského Edenu s veselou.

20.3.2014

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

Ve čtvrtém souboji extraligového play-off na ledě Slavie sice mladí Indiáni prohrávali o dva góly, ale ještě se dokázali vzchopit.

Za stavu 1:3 rychle snížili a v závěrečné třetině dalšími dvěma góly otočili výsledek ve svůj prospěch. Výhrou odvrátili konec sezony, a čtvrtfinálová série se tak za stavu 2:2 vrátí ještě jednou do Plzně k rozhodujícímu souboji. Ten se v plzeňské ČEZ Areně odehraje dnes od 17.00 hodin.

HC Slavia Praha – HC Plzeň 1929 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Branky: 9. Kellerstein, 28. Navrátil, 31. Tomek – 15. Přikryl, 33. Kopta, 44. Polata, 57. Kepka. Rozhodčí: Souček – Beneš, Krátký. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

Sestava Plzně: Pacl – Marcel, Kubík, Kohel, Hanus, Holý, Houfek, Slavík – Pejchar, Kopta, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Uhlík, Čadek, Tulačka, Langer, Kepka.

Stejně jako plzeňské áčko porážkou rozehráli play-off starší dorostenci. V domácím souboji s Kometou Brno stále dotahovali. Švarc sice v 50. minutě srovnal na 3:3, ale prodloužení nerozhodlo a v nájezdech uspěli hosté. Další utkání se hraje dnes v Brně.

Do bojů vytáhli rovněž mladší dorostenci, kterým v cestě stojí Chomutov. Dál postoupí vítěz tří duelů.