V pátek přivezli výhru z pražského Edenu, kde zdolali domácí Slavii 3:2. V utkání se ujali vední Plzeňané, ale Slavia dvěma brankami v průběhu druhé třetiny skóre otočila.

Ještě do přestávky Lasselsberger srovnal díky zásahu Lva, ve třetí třetině pak rozhodl o jeho vítězství Jonák.

V sobotu si pak plzeňští mladíci poradili v domácím prostředí s Kladnem.

Rychlé vedení hostů srovnal na začátku druhé desetiminutovky Petruška a ještě před přestávkou poslal Plzeňské do vedení Hošťálek. Další branku přidal v 25. minutě Straka.

Na začátku třetí třetiny vedl Lasselsberger už o tři góly, když v oslabení tří proti pěti využil kladenské chyby Lev a prosadil se po samostatném nájezdu.

„To byl důležitý gól. My jsme sice nevyužili svoje přesilovky, ale dokázali jsme potrestat jejich chybu při našem oslabení. Hosté pak ještě snížili a kdyby to bylo na rozdíl jednoho gólu, byl by ten zápas asi jiný,“ řekl k možná rozhodujícímu okamžiku trenér plzeňských juniorů Radek Kampf.

I přes šest získaných bodů ale nebyl s výkonem svého mužstva úplně spokojený. „Na Slavii jsme odehráli lepší zápas. Se hrou proti Kladnu a přístupem hráčů spokojeni být nemůžeme. Dobře zachytal Mazanec, ten nás podržel,“ doplnil Kampf k víkendu.

Dorostenci Lasselsbergeru v pátek přerušili sérii pěti porážek a zdolali v té době vedoucí celek extraligy pražskou Slavii 3:2. Plzeňští si v průběhu utkání vytvořili tříbrankový náskok, ale Slavia v závěru snížila na rozdíl jediné branky. Vyrovnat už přes velký tlak nedokázala.

V sobotu pak Západočeši vyšli naprázdno v Kladně, kde prohráli 0:3.

Další zápas sehrají dorostenci už v pondělí, čeká je dohrávka v Litvínově.

O příštím víkendu hrají junioři v pátek doma se Spartou a v sobotu v Pardubicích. Dorostenci přivítají také Spartu, ale až v sobotu. V pátek jedou do Českých Budějovic.

Extraliga juniorů: Slavia Praha – Lasselsberger Plzeň 2:3 (0:1, 2:1, 0:1, branky hostů 11. Jeřábek, 32. Lev, 44. Jonák), Lasselsberger Plzeň – Kladno 4:2 (2:1, 1:0, 1:1, branky domácích 11. Petruška, 18. Hošťálek, 25. Straka, 41. Lev).

Extraliga dorostu: Lasselsberger Plzeň – Slavia Praha 3:2 (0:0, 2:0, 1:2, branky domácích 25. Pašek, 36. Pacanda, 45. Beran), Kladno – Lasselsberger Plzeň 3:0.