Indrák: Důležitý bude už první zápas

Plzeň – V pražské 02 Areně se v pátečním večeru bil srdnatě celý plzeňský tým v čele s kapitánem Ondřejem Kratěnou. O senzační výhře nad Spartou, třetím týmem soutěže, ale v nájezdech rozhodl jediný úspěšný exekutor Miroslav Indrák, který předtím v třetí třetině zařídil i klíčový vyrovnávací gól na 2:2.

6.3.2017

Miroslav IndrákFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Už remíza posílala Škodovku do předkola play-off, výhra to ještě umocnila. Jak vám bylo?
Nádherně. Vládla nepopsatelná euforie.

V zápase byla blíž výhře Sparta. Co rozhodlo o opaku?
Podržel nás skvělý Machy (brankář Machovský), a i když sparťané vedli 2:1, tak od půlky druhé třetiny jsme si začali vytvářet víc šancí, jednu jsme proměnili a jsme v předkole.

Plzeňská střídačka po konci třetí třetiny také začala slavit. Jak těžké bylo se koncentrovat na prodloužení a nájezdy?
No těžké. Machy ale chytal dál fantasticky, nic nepustil a mně ten můj nájezd vyšel. Jsem za to rád.

V předkole se utkáte s Vítkovicemi. Jste spokojený nebo jste si přál Chomutov?
Ne. Mně osobně se hraje líp proti Vítkovicím, jedno jestli u nich nebo v Plzni. Důležitý bude hned první zápas. Dáme do něj všechno a uvidíme, co to přinese.