Hokejisté ze západočeské metropole sehráli druhé přípravné klání v nové sezoně. Ačkoliv až do 50. minuty v Litvínově vedli, nakonec prohráli po samostatných nájezdech.

„Byl to ofenzivní hokej, nasazení obou týmů bylo výborné," pochvaloval si plzeňský asistent trenéra Ladislav Čihák. Do utkání vstoupili lépe domácí. Přestože hráli v oslabení, tak v deváté minutě po brejku otevřel skóre zápasu Jaroslav Šimeček.

Vyrovnání se svěřenci trenéra Michala Straky dočkali 43 vteřin před koncem první dvacetiminutovky. Posila Plzně David Stach dostal příležitost napravit svoji neproměněnou šanci z dřívější fáze zápasu a dokonale toho využil.

Ve druhé třetiny bylo na straně Škody ještě veseleji. To když v čase 32:32 dostal nabito do mezikruží Miroslav Indrák. Mladý forvard dokázal přesně zakončit a překonat domácího gólmana Petráska.

„Otáčení zápasů nás zdobilo i loni, takže jsme rádi, že jsme si znovu ukázali, že to umíme," řekl Čihák.

Na počátku třetího dějství měl velkou šanci navýšit vedení Plzně na dvoubrankové Colton Yellow Horn, jenomže jeho střelu fantasticky vytáhl Petrásek hokejkou na brankové čáře. „Měli jsme přidat třetí gól a bylo by rozhodnuto," mrzelo asistenta kouče.

Potvrdilo se tedy známé a neoblíbené pravidlo nedáš-dostaneš. V polovině třetí třetiny totiž přidal druhou trefu mladý útočník Vervy Jaroslav Šimeček a bylo znovu vyrovnáno.

Závěr základní hrací doby dohrávala obě mužstva opatrně, aktivnější však byli Plzeňané. Dobrou možnost měl například obránce Jan Holý, puk po jeho ráně ale do litvínovské svatyně nedoputoval.

Za nerozhodného stavu se oba týmy dohodly, že pojedou rovnou samostatné nájezdy. V nájezdech za Plzeň skórovali Stach s Kubalíkem, domácí však proměnili hned třikrát, a slavili tedy výhru.

„Přípravné utkání účel splnilo, mladí kluci se ukázali v dobrém světle," chválil Ladislav Čihák.

Další přátelské utkání sehraje Škodovka na domácím ledě. V úterý 9. srpna změří síly s Piráty z Chomutova, duel v Home Monitoring Aréně započne v 17.30. Ve čtvrtek je na programu odvetné utkání v Chomutově.

Verva Litvínov – Škoda Plzeň 3:2 sn. (1:1, 0:1, 1:0, náj. 3:2). Branky: 9. Šimeček, 50. Šimeček, rozh. náj. J. Černý – 20. Stach, 33. Indrák.
Střely na branku: 21:27.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.
Diváci: 1085.
Plzeň: Machovský (Polívka) – Špaček, Čerešňák, D. Sklenička, Moravčík, Slavík, Holý – Kubalík, Stach, Indrák – Yellow Horn, Kodýtek, Lev – Krliš, Přikryl, Suchý – Váchal, Beneš, Tulačka.