Indiáni na tygry nestačili

Liberec - Plzeňští hokejisté v pondělním zápase v Liberci na domácí tým nestačili. Prohráli 2:4 a sérii vedou o jeden zápas 2:1.

22.3.2010

Obránce Liberce zastavuje plzeňského Martina Heřmana (vpravo).Foto: Deník/Jan Škvára

Kouzlo domácí arény pro Liberec zafungovalo. Bílí Tygři v pondělí třetí zápas čtvrtfinálové série play off hokejové extraligy vyhráli nad Plzní 4:2 a snížili stav v sérii na 1:2. Čtvrté utkání se hraje v úterý od 18.10 hodin opět v Tipsport areně v Liberci.

Od začátku bylo patrné, že Liberečtí chtějí napravit matný dojem z úvodních dvou zápasů na západě Čech. Již v první desetiminutovce se dostali do dvou přesilovek, nehráli je špatně, ale Pöpperle v brance plzeňských „Indiánů“ se překonával, hlavně při libereckých pokusech o tečované puky před brankou. V 8. minutě vedl Liberec na střely 11:1, stav však zůstával 0:0.

Ani brankář Tygrů Marek Pinc se posléze nenudil, hlavně v oslabení při vyloučení Podkonického. Plzeň hrozila chytrými nahozenými „žabičkami“, nebezpečí před libereckou brankou přibývalo.

O tom, jak hosté v druhé polovině první třetiny vyrovnali hru, svědčí stav střel v 20. minutě: 13:13…

Druhá třetina zápasu nabídla oboustranně báječnou podívanou. Liberec získal již v třetí vteřině přesilovku, kterou jako obvykle nevyužil, ale potom v 23. minutě Špaček s Duškem obrali u zadního mantinelu o puk veterána Modrého, puk se postupně dostal před branku opět ke Špačkovi a ten dokázal Pöpperleho překonat – 1:0.

Druhý gól Liberce přišel rychle poté. Nedvěd při návratu z trestné lavice ujel nehlídán a střelou mezi gólmanovy betony zvýšil na 2:0.

Ohňostroji šancí na obou stranách vévodila neproměněná tutovka libereckého Čakajíka v 31. minutě., kterou zlikvidoval Pöpperle robinzonádou. Když potom Vlasák v přesilovce překonal Pince od modré čáry a snížil na 2:1, byly na tvářích libereckých trenérů i fanoušků vidět chmury. Ty rozehnal Podkonický, jenž v 38. prostřelil Pöpperleho na 3:1.

Třetí část hry přinesla opět nadprůměrné představení a několik fantastických zákroků libereckého brankáře Pince, jehož lapačka byla pro plzeňské hokejisty zakletá. V 53. potom prolomil obránce Rýgl prokletí libereckých přesilovek v této sérii gólem na 4:1.

Plzeňský Adamský ještě v 59. vykřesal jiskru naděje snížením na 4:2, hosté odvolali gólmana, ale už neskórovali. Naopak liberecký gólman Pinc se pár vteřin před koncem pokusil spektakulárním vyhozením trefit prázdnou branku Plzně a puk skončil jen kousek mimo…

Autor: Jaroslav Sedlák

22.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Michal Krmenčík z Plzně (vpravo) proti FCSB.

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Trenér Pavel Vrba.

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Plzeň – Dvanáctý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni.

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Chomutov, Plzeň – Odveta za úterní porážku v Plzni hokejové Škodovce na ledě Pirátů vyšla.