Na rozjeté Jihočechy neměli

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Lasselsberger opět inkasoval šest branek, v Českých Budějovicích prohrál 2:6.

4.12.2007

DAL GÓL. Hokejista Lasselsbergeru Plzeň Petr Vampola se snaží prosadit přes gólmana Mountfieldu Romana Turka. Západočeši včera v Českých Budějovicích prohráli 2:6 a jeden gól hostů zaznamenal právě Vampola.Foto: DENÍK/Václav Pancer

Do klece Lasselsbergeru se vrátil uzdravený Málek. Již ve 3. min. jej vyzkoušel v dobré pozici Kotrla a o minutu později tentýž hráč zakouzlil za brankou, obelstil i plzeňského gólmana a Jihočeši vedli. V 9. min. to bylo už 2:0. První přesilovku zápasu Mountfield zužitkoval krásnou akcí, na jejímž konci Hudec přenechal zadovkou kotouč Brabencovi a ten z ideální pozice po ledě prostřelil Málka podruhé. V 11. min. trefil Toman tyč, Gřegořkovo nahození plzeňská obrana jen zblokovala a proti Kůrkově bekhendu už byl reprezentační gólman v dresu Plzně bezmocný. Hosté si následně vybrali oddechový čas.

V 16. min. při vlastní přesilovce chyboval Toman a Vampola ze sóla snížil na 3:1.Hned za minutu ovšem Hudec rovněž bekhendem překvapil Málka a vrátil svému týmu opět třígólový náskok.

Ve druhé třetině začali domácí pod dojmem náskoku hrát více pro diváky a malinko zapomínali na zadní vrátka. Turek musel likvidovat velkou šanci Šindela a při bombě Fabuše v přesilovce mu pomohla tyč. Šancí na plzeňské straně začalo pozvolna přibývat. V oslabení se sám na Turka řítil Důras, ale v zakončení zcela propadl. Ve 35. min. pak přišel další zásah hostitelů. Hübl našel přesnou přihrávkou Kůrku a ten střelou z první vyhnal Málka zbranky. Za stavu 5:1 ho nahradil Jarina. Do druhé sirény ještě rozezvučel tyč Turkovy klece bombou Cartelli.

V závěrečném dějství už hráli domácí v pohodě. Ve 42. min. poprvé inkasoval také Jarina, když ho v přesilovce překonal svým druhým gólem Brabenec. Kůrka poté nastřelil tyč a série přesilovek hosté přežili bez úhony jen s maximální dávkou štěstí. V závěru už si domácí tým mohl vychutnávat zasloužené ovace publika a nic na tom nemohl změnit ani Divíškův gól na 6:2 v samotném závěru.

„Odehráli jsme špatně první třetinu, kdy jsme dostali tři rychlé góly,“ uvedl plzeňský kouč Jiří Kučera. „Budějovice byly lepší. Přehrávaly nás především v osobních soubojích.“

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE - HC LASSELSBERGER PLZEŇ 6:2

Branky a nahrávky: 4. Kotrla, 9. Brabenec (M. Hudec), 11. Kůrka (Gřegořek), 17. M. Hudec (Brabenec), 35. Kůrka (V. Hübl), 42. Brabenec (M. Hudec) - 16. Vampola (Kracík), 59. Divíšek (Vlasák).

Rozhodčí: Šindler - Padevět, Kis
Vyloučení: 8:12, navíc Dobrovolný (Plzeň) 10 min.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 5 074
Třetiny: 4:1, 1:0, 1:1

České Budějovice:
Turek - Sičák, Frolo, Toman, Gřegořek, F. Novák Vydarený, Bolf, od 44. navíc Mucha - Kůrka, V. Hübl, Veselý - M. Hudec, Mertl, Brabenec - Hřebejk, Šimánek, Sailer - Kotrla, Vak, L. Květoň. Trenéři: Jandač a M. Černý.

Plzeň: Málek (35. Jarina) - Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Dobrovolný, Cartelli - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Kubalík. Trenéři: Kučera a F. Černý.

4.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Místo, kde vyroste nové parkoviště pro veřejnost

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Vyhlídky na postup jsou příznivé, říká Daniel Kolář

Plzeň – Jeho gól z 36. minuty byl vítězný. Daniel Kolář poslal Viktorii do vedení 2:1 ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy proti Larnace.