Hokejový turnaj zná své vítěze

Plzeň – Třídenní mezinárodní hokejový turnaj žáků s názvem Lekov Cup nabídl v sedmi skupinách kvalitní podívanou.

12.4.2011

Pohár primátora města Plzně získalo slovenské mužstvo HDC 97 Team (na snímku). Slovenští hráči prošli turnajem bez zaváhání a ve finále porazili tým HC Energie 97 vysoko 10:2Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

„Letos jsme prvně dělali turnaje dva, které byly paralelní. Bylo to určeno pro ročníky 96 a 97,“ přibližuje akci předseda organizačního výboru Zdeněk Hůrka.

Pátého ročníku se zúčastnilo třicet sedm týmů z jedenácti zemí. Na pěti ledových plochách, ve třech arenách, se mladí hokejisté ročníku 1996 utkali v turnaji hokejových nadějí o Pohár hejtmana Plzeňského kraje. Hráči o rok mladší soupeřili o Pohár primátora města Plzně.

Ve dvou skupinách bojovalo o Pohár hejtmana Plzeňského kraje dvanáct mužstev. Tím nejlepším byl Český výběr U15 - Východ.

„Ročníky 96 ovládly jednoznačně České výběry, které byly opravdu nejlepší,“ hodnotí umístění předseda Zdeněk Hůrka.

V Poháru primátora města Plzně se první dva dny hrálo v kvalifikačních skupinách, kdy z 25 týmů šestnáct postoupilo do play off.

„Po dvou dnech začal v podstatě nový turnaj. Došlo i na překvapení. Tým Energie 97, který na poslední chvíli nahradil odstoupivší rakouský tým, se dostal až do finále, což bylo opravdu velké, příjemné překvapení,“ dodává Zdeněk Hůrka.

Primátorskou trofej získal slovenský mančaft HDC 97 Team, který ve finálovém zápase zdolal HC Energii 97 vysoko 10:2.

„Slovenský tým HDC 97 prošel celým turnajem bez zakolísání a zaslouženě vyhrál. Finálový zápas nebyl vůbec dramatický, protože během tří minut dali slovenští hokejisté pět branek a bylo v podstatě po zápase. Ovšem i hráči Energie ataké třetí a čtvrtý tým v konečném pořadí byly vynikající a předvedly výbornou sportovní úroveň,“ uzavírá hodnocení Hůrka.

Výsledky – Turnaj O pohár hejtmana, pořadí: 1. Český výběr U15 - Východ, 2. Český výběr U15 - Střed, 3. Český výběr U15 - Západ. Nejproduktivnější hráč: Pastrňák 16 bodů (Český výběr U15 Východ). O pohár primátora – finále: HDC 97 Team (SVK) – HC Energie 97 (CZ) 10:2. O 3. místo: WING 49 CZ Morava (CZ) – SHKm Hodonín Select 2:4. Nejproduktivnější hráč: Valent 22 bodů (HDC 97 Team).

Autor: Pavel Novák

12.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Obec zrekonstruovala někdejší budovu základní školy v Letkově  a předělala ji na mateřinku.

Nová školka otevře v Letkově i Plzni

Trénink FC Viktoria na Kypru

Vedro, dusno a zápas podzimu. Plzeň se chystá na Larnaku

Autogram? Foto? Sportmanie láká hvězdy

Plzeň - Ve čtvrtek můžete za Plazou potkat Martina Straku, Pavla Horvátha i Michaela Krmenčíka.

Larnaka – Z Plzně si Larnaka přivezla porážku 1:3, ale na sebevědomí to jejímu trenérovi nic neubralo.