V Ústí a doma s Litvínovem si plzeňští mladíci vybojovali vítězství v přesčase a v další konfrontaci se Severočechy v Chomutově padli 1:5.

I tak si svěřenci Radka Kampfa uhájili dvanáctou příčku. Poslední, která ještě nabízí šanci hrát play off.

V Ústí také Plzeňští předvedli bojovný výkon. Domácí zatlačili do defenzivy a v 27. minutě se díky trefě Mainera ujali vedení. Jenže druhý pojišťovací gól hosté nepřidali, naopak chybovali a soupeř stav srovnal. V normálním hracím čase už Západčeši rozhodující branku nevstřelili. Prodloužení ale po necelé minutce ukončil Sullmann.

Ústí – Plzeň 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1). Branky Plzně: Mainer, Sullmann.

Jen s dvěma body se však indiáni museli spokojit i v domácím utkání s Litvínovem. Boj začali svižně a vedli o dvě branky. Chemici se sice po pauze dostali indiánům na dostřel, ale vzápětí zkompletoval hattrick domácí Sedláček a zdálo se být jasno. Jenže Litvínov stihl ještě duel poslat do prodloužení. To podobně jako v Ústí už po 40 sekundách rozhodl Lev.

„V Ústí i proti Litvínovu jsme byli lepším týmem a zasloužili bychom si tři body. Dolů nás však srazily individuální chyby. V prodlouženích jsme ale ukázali, že chceme vyhrát více, než soupeř,“ bilancoval Radek Kampf. „Ukázal se Jakub Lev. Nejprve v Ústí na branku v nastavení přihrál, doma pak sám rozhodl,“ chválil kouč.

Plzeň – Litvínov 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0). Branky Plzně: Sedláček 3, Lev.

Z Chomutova se však Plzeňští vraceli s práznou. „Zápas nám nevyšel. Tým nepodržel ani brankář Mazanec,“ uvedl Radek Kampf.

Před Vánoci nemá plzeňská juniorka ještě klid. Zítra hostí v ČEZ Areně od 17.00 hodin tým Českých Budějovic a v sobotu hraje v Mladé Boleslavi.

Chomutov – Plzeň 5:1 (2:1, 1:0, 2:0). Branka Plzně: Bernard. Sestava Plzně: Mazanec (od 46. minuty Šťastný) – Ruprecht, Sullman, Slavík, Špaček, Hucl, Šimánek – Lev, Hájek, Petruška – Pašek, Sedláček, Mainer – Vizinger, Bernard, Němec – Faschingbauer.