Hokejová Plzeň utrpěla v nočním souboji debakl

Plzeň - Hokejová arena v Plzni poprvé v sezoně padla, v páteční noci dobyli pevnost indiánů Bílí Tygři Liberec.

24.9.2010 2

HC Plzeň 1929 vs. Bílí tygři Liberec 1:6Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Netradičně pozdě začínající souboj 4. kola extraligy vyhráli Severočeši 6:1 a udrželi se v čele soutěže. O výhře na západě rozhodli hosté efektivitou svých přesilových her. Těch využili hned pět, zatímco Plzeňští jednu a navíc znovu dopláceli na problémy v obranné hře.

Oba celky se střetly poprvé od jarní bitvy ve čtvrtfinálové sérii play off, kterou tehdy překvapivě ovládli právě Liberečtí. Lepší byli i v nervózním úvodu pátečního zápasu a v početních výhodách kousali. V první třetině zakončoval akci přesilovkového komanda dvakrát Hořava. Poprvé ve 13. minutě, kdy si po dvou křižných přihrávkách přikopl puk na hůl a tvrdě pálil mimo dosah plzeňského brankáře Salfického. A ve 20. minutě z téměř stejného místa střelou pod vyrážečku gólmana zvyšoval už na 2:0 pro Liberec. V závěru úvodního dějství totiž na trestnou lavici postupně zamířili tři domácí hráči a Tygři hráli přes minutu v pěti proti třem. Puk do plzeňské sítě poslali hosté také minutu po prvním gólu. To zprava střílel Bárta, Salfický s obtížemi vyrazil a plachtící kotouč srazil ze vzduchu do branky liberecký Ondřej. Rozhodčí ale po poradě s videem usoudili, že střelec měl hůl příliš vysoko.

Jenže po 40 vteřinách druhé třetiny se skóre znovu měnilo. Chvíli před vypršením trestu domácího kapitána Straky si najel do střelecké pozice Čakajík a nikým neatakován pohodlně zavěsil. A v polovině utkání trápící se Plzeň inkasovala počtvrté. To zmatky před Salfickým využil Klimenta. „Liberec hrál výborně a my byli u všeho strašně pozdě. Nedokázali jsme vůbec ubránit přesilovky soupeře, což nás ale provází od začátku extraligy,“ připustil po boji plzeňský obránce Jiří Hanzlík.

Indiáni se ale ani za tak nepříznivého stavu nevzdávali, dohrávaním soubojů se snažili zbavit Tygry klidu. Tým z nepříznivé situace táhl znovu hlavně bojovník Straka a domácí se také před druhou pauzou rovněž v přesilovce pět na tři dočkali snížení. Spolehlivého brankáře Pince poprvé prostřelil Vlasák, ovšem obrat v utkání gól nenastartoval.

Sebevědomí hosté mřili jistě za třemi body. Salfický se stihl vrhnout proti akci Klimenty a s přispěním spoluhráčů schovat puk do bezpečí. Na druhé straně mohl v přesilovce korigovat manko Straka i Vlasák, ale Pinc už odolal. Domácí se ještě snažili o tlak, ale Liberec vše bez větších problémů ustál, navíc znovu v početní výhodě přidal Dušek pátý gól hostů. Hned poté se do sebe zaklesli domácí Dvořák s Podkonickým a strhla se hromadná bitka. Vzrušená atmosféra s potyčkami provázela i zbytek utkání, trestné lavice se plnily a Klimenta pátou využitou přesilovkou upravil stav na konečných 6:1. Plzeňští diváci i tak svůj tým po tříhodinové podívané vyprovázeli potleskem. Šanci rehabilitovat se za hořké pokoření budou mít indiáni už zítra, kdy hrají od 14.00 hodin znovu doma s Litvínovem.

„Liberec byl jasně lepší, my jsme nestačili v ničem, v oslabení, ve hře pět na pět. Dostáváme příliš gólů, víme o tom a chceme to zlepšit. V neděli nás čeká další těžký zápas, tak máme o čem přemýšlet,“ reagoval na debakl plzeňský Martin Straka.

Plzeň – Liberec 1:6

Muž zápasu: Pinc

Třetiny: 0:2, 1:2, 0:2. Branky a nahrávky: 40. Vlasák (Straka, Slaney) – 13. Hořava (Vak, Čakajík), 20. Hořava (Nedvěd), 21. Čakajík (Hunkes, Nedvěd), 31. Klimenta (Rýgl), 55. Dušek (Podkonický, Nedvěd), 56. Klimenta (Víšek, Plodek). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Jeřábek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:11, navíc Dvořák – Podkonický oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:5. Diváci: 4415.

Plzeň: Salfický – Jeřábek, Modrý, Slaney, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Frolo, Dresler – Lammers, Straka, Vlasák – Langfeld, Jan Kovář, Johnson – Stránský, M. Heřman, Dvořák – Vostřák, Tvrdík, J. Heřman – od 23. navíc Obdržálek. Trenér: Jelínek. .

Liberec: Pinc – Hunkes, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Čakajík, Rýgl, Holub – Podkonický, Nedvěd, Dušek – Hořava, Vak, Kudrna – Klimenta, Plodek, Víšek – Bárta, Ondřej, Špaček. Trenér: Kalous.

24.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 2

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici.

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let.