Hokejová Plzeň sestřelila Kohouty až v nájezdech

Plzeň - Škodovka sice nováčka z Olomouce přehrála, měla spousty šancí, ale nakonec byla ráda za dva body

11.1.2015 1

Plzeňský útočník Nicholas Johnson (vlevo) se probíjí olomouckou obranou v nedělním utkání, které Škodovka vyhrála až po nájezdech 2:1Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Z cesty svalili další těžký balvan. V nedělním  utkání 37. extraligového kola hokejisté plzeňské Škodovky porazili Olomouc doma po nájezdech 2:1 a v tabulce poskočili na šesté místo.

Plzeňští měli sice herně navrch, ale ze spousty šancí vytěžili jen jediný gól a v závěru třetí třetiny o hubený náskok přišli.

„Naštěstí jsme potom uspěli v nájezdech a za dva body jsme rádi," oddychl si po urputné bitvě plzeňský trenér Michal Straka.

„Plzeň byla lepší, víceméně se celý zápas hrálo u nás a bod je pro nás zlatý," reagoval olomoucký kouč Petr Fiala.

V úvodní třetině Škodovka dominovala. Obkličovala soupeře v jeho pásmu, ale nevedlo se jí prorazit červenobílý val před sebou. A co prošlo, kryl gólman Trvaj. Jako hned zkraje, kdy se v oslabení stihl Trvaj přesunout proti střele Schleisse a chytil i ránu Jána Sýkory.
K otevření skóre nepomohly domácím ani další dvě početní výhody. „Hosté výborně bránili. Věděli jsme, že nás čeká hodně urputný soupeř," říkal Michal Straka.

Až v 18. minutě Lev prostrčil puk křižně na nekrytého Schleisse, který sólo zakončil trefou mezi Trvajovy betony.
Předtím ale mohli skórovat po ojedinělé akci hosté. Před plzeňskou klec se natlačil Vyrůbalík, zmocnil se vyraženého puku, ale na gólmana Machovského nevyzrál.

I když gól nutil Kohouty k větší aktivitě, boj pokračoval v plzeňské režii. Do hostující rozehrávky vpadl Pletka, ale Kratěna následně trefil jen Trvaje. K navýšení skóre nepomohla Škodě ani výhoda pět na tři. Mezi dvěma beky se prosmýkl Lev a rozezněl břevno olomoucké klece.
Boj se přiostřil. Olomoucký Jaroměřský zastavil Kratěnu kolenem, za faul vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání, jenže z boje musel i zraněný plzeňský kapitán.

„Ondra odjel do nemocnice a zatím nic bližšího nevíme," uvedl Michal Straka.

Plzeň dál útočila, ale spalovala šanci za šancí. Znovu zněly olomoucké tyčky. Postupně je rozvibrovali Pletka, Lev a Ján Sýkora. A přišel trest. Za domácí brankou projel Marosz, z otočky nahodil puk do ohně a Patera ho zametl do odkryté klece. Srovnáno.

V prodloužení mohl dvakrát rozhodnout Ján Sýkora. Po Jeřábkově pobídce ale přestřelil, následně se útočník na Trvaje řítil sám, ale natažený gólman stihl puk vytěsnit do bezpečí. Rozhodnout tak musel penaltový rozstřel.

Za Plzeň první a třetí nájezd proměnili Johnson se Simonem, zatímco Machovský kryl střelu Buce a Marosz trefil tyč.

Další zápas čeká Škodovku v pátek v Pardubicích.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:1H sn

Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0. Branky a nahrávky: 18. Schleiss (Lev, Boháč) - 57. Patera (Buc). Rozhodčí: Homola, Pavlovič – Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:7 + Jaroměřský 5 min. + do konce utkání, Cibák (oba OLO) 10 min. Bez využití. Diváci: 4912. Průběh utkání: 1:0.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek, Pulpán, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Marcel – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna – Schleiss, Lev, Indrák – Kubalík, T. Sýkora, Suchý.

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Jaroměřský, Houdek, Staněk, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Matai, Patera, Rachůnek – Laš, Herman, Zuzin – Buc, Knotek, Kucharczyk.

11.1.2015 VSTUP DO DISKUSE 1

Michal Krmenčík z Plzně (vpravo) proti FCSB.

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Trenér Pavel Vrba.

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Plzeň – Dvanáctý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni.

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Chomutov, Plzeň – Odveta za úterní porážku v Plzni hokejové Škodovce na ledě Pirátů vyšla.