V 6. minutě, kdy udeřil čtvrtý útok. V prostředním pásmu zastavil rozehrávku hostů, Kubalík se vydal na zteč, kterou zakončil trefou nad rameno litvínovského gólmana Dvořák. Ani kýžený vedoucí gól však nespustil lavinu plzeňských útoků. Přesto mohli domácí zvýšit náskok. To v početní výhodě Kracík zblízka nabil u druhé tyčky číhajícímu Vlasákovi, ale Franěk se stihl přesunout a pokus kryl. Pak už musel být ve střehu i Málek v brance Laseelsbergeru. Čapl tvrdou ránu Punčocháře od modré i ránu Šlégra, který se do úniku vydal v oslabení.

A hned po otevření druhé části sedm tisíc diváků strnulo. Zato asi stovka příznivců litvínovských vos křičela radostí. Plzeň se totiž nechala zatlačit do defenzivy, Viktor Hübl si od zadního mantinelu najel před Málka a srovnal skóre. To ještě víc otupilo ostří akcí domácích borců, které ke gólové akci nepostrčila ani čtyřminutová přesilovka za faul Jenáčka na Vampolu. Fraňka téměř neohrozili, naopak z brejku jim pohrozil Reichl, ovšem trefil jen Málka. Teprve v samém závěru třetiny pálili nebezpečně Dvořák a po něm Adamský, jenže na Fraňka nevyzráli.

A litvínovský gólman byl hlavní postavou i v třetí části, v neúprosné bitvě o rozhodující gól. To se Plzeň ještě vzepjala, trenéři stáhli hru na tři útoky, ale Franěk narůstajícímu tlaku odolával. Kryl pokus Vlasáka, vykopl tvrdý pozdrav Fabuše a poradil si i z dalšími domácími šancemi. Hořký osud svěřenců trenéra Hynka se naplnil v 56. minutě, kdy hostující Lukeš vpálil za Málkova záda druhý projektil a rozhodl, že výprodej bodů na plzeňském ledě pokračoval už v třetím utkání v řadě.

PLZEŇ – LITVÍNOV 1:2

Muž zápasu: Franěk

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1.Branky a nahrávky: 6. Dvořák (Kubalík) – 23. V. Hübl (Kubinčák), 56. Lukeš (Reichl). Rozhodčí: Kubeš – Bejček, Pechal. Vyloučení: 3:6, bez využití. Diváků: 7095.

Plzeň: Málek – Benák, Pácal, Cartelli, Redlihs, Čakajík, S. Hudec – Vlasák, M. Straka, Důras – Fabuš, Vampola, Kracík – Adamský, Šindel, Matějovský – Dvořák, Kubalík, Laš. Trenér: Hynek.

Litvínov: Franěk – Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, O. Poživil – Jánský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – J. Černý, Branda, Trávníček – Zíma, Heinisch, Rindoš. Trenér: J. Hübl st.