Jenže smůla, body pro Plzeň z toho nebyly. V duelu 34. kola hokejové extraligy porazila pražská Slavia na domácím ledě indiány 3:1.

Přitom kdyby rozhodovaly hlasivky fanoušků anebo bojovné nasazení, jistě by plzeňští hokejisté bez bodu neodjížděli. Hosté ze západu Čech bojovali od první vteřiny, v zádech měli i pomyslného „šestého“ hráče – fanoušky.

Jako první se ale z gólu radovala Slavia. I když nutno podotknout, že výraznou měrou se na gólu Tomáše Svobody podílel plzeňský obránce Jan Dresler. Byl to on, kdo v 26. minutě utkání nakonec srazil puk za záda Horčičky, kterého si Plzeň vypůjčila na střídavý start ze Znojma. „S výkonem gólmana jsme spokojeni. První gól jsme si dali vlastní a ty další dva padly po našich hrubých chybách,“ hodnotil později Milan Razým, asistent plzeňského kouče Jelínka. „Možná, kdybychom v první třetině využili přesilovky, mohlo se utkání odvíjet jinak. Na rozjetou Slavii jsme ale tentokrát neměli.“

Byly neproměněné přesilovky v úvodu zápasu zlomovým momentem utkání?

Mohly být. Plzeň sice dokázala během tří minut odpovědět na vlastní gól, když se trefil Radek Duda, jenže radost plzeňských fandů nevydržela dlouho. V závěru druhé třetiny Slavia zásluhou Tomáše Micky znovu vedla. Ve třetí třetině pak pojistil výhru domácích Jan Benda.

„Nepustili jsme Plzeň k její oblíbené hře a ubránili jsme oslabení. Určitě to byl jeden z klíčů k úspěchu,“ říkal slávistický asistent Jiří Čelanský.

Slavia, která před utkáním ztrácela na elitní šestku pouhé čtyři body, znovu nezaváhala. Pražané vyhráli už pět z posledních šesti zápasů, přestože mají rozsáhlou marodku. K Jaškinovi, Holcovi, Endálovi a Růžičkovi se přidal i Krenželok. Slávistický útočník má pravděpodobně zpřetrhané křížové vazy.

Plzeň má zase největší problémy na brankářském postu. Letos se v její brance objevili Mazanec, Salfický, Přikryl, Halmoši, Hanuljak a teď i Horčička. Jednička Marek Mazanec je nyní na světovém šampionátu do 20 let v americkém Buffalu. „Kdo bude chytat ve středu? Ještě je dost času, ale nemáme důvod něco měnit,“ pousmál se Razým.

Povede se Plzni na kladenském ledě lépe?