Domácí totiž srazil už téměř tradiční kolaps. Během jednačtyřiceti vteřin náskok promarnili a druhý bod za výhru 4:3 po nájezdech si pak v televizní předehrávce 21. kola vybojovali třinečtí Oceláři. Jen těžko hledal po utkání slova plzeňský trenér Jiří Kučera. „Jsem zklamaný, nestalo se nám to poprvé. Nějaká reakce přijde. Hráči musí přijmout zodpovědnost, ale teď o tom nechci mluvit,“ sdělil novinářům.

Podobně totiž Plzeň přišla o vedení i ve středu v Litvínově. To ještě v 53. minutě vedla 2:1, ale nakonec brala jen bod a v prodloužení prohrála.

„Vedeme, ale v závěru se začneme bát hrát. Zalezeme a soupeř nás trestá,“ rozebíral včerejší duel obránce Mario Cartelli.

Přitom v 57. min. právě riskantní výpad zkušeného beka na útočnou modrou v končící přesilovce domácích nastartoval pád Plzně. Do úniku vyrazil Peterek a Květoň snížil. „Nemyslím si, že to byla jen moje chyba, víc ale ukáže až video,“ tvrdil obránce.

Krátce nato hosté srovnali. To zase Vampolův faul potrestal z dorážky Štefanka.

Přitom předtím vše hrálo do karet domácím. Od 28. min. sice po trefě Korhoně prohrávali, ale plzeňský kanonýr Důras skóre otočil. To nejprve po závaru před Vojtkem mířil pod břevno a v třetí části využil fatální chyby gólmana hostů. Ten vyjel za branku a puk poslal přímo na dotírajícího forvarda.

„Jen jsem kotouč zasunul do prázdné branky, ale teď ty góly ztrácejí svůj smysl,“ smutnil Důras. V sezoně si připsal dvanáctý a třináctý zásah. Šindel pak zvýšil na 3:1, jenže na výhru to nestačilo.

Prodloužení se stavem 3:3 nepohnulo a v nájezdech byli lepší hosté. Skóroval Tomík a rozhodující penaltu proměnil Peterek. Z plzeňského tria se prosadil blafákovou fintou Šindel. Po něm Fabuš ani Vlasák na Vojtka nevyzráli.

V nedělním pokračování extraligy čeká Plzeň zápas v Pardubicích.