Ale parta bojovníků v modrobílých barvách slovo nemožné neuznává.

Za sedm minut Plzeň vyrovnala a potom v prodloužení uzavřel zázračnou jízdu za výhrou Cartelli. Lasselsberger porazil v duelu 49. kola Zlín 5:4 a posílil svou pozici v pásmu pro play off.

Předtím ovšem dlouho kralovali hosté. “Ten zápas byl pro nás hodně důležitý. Hráli jsme však křečovitě. Zlín nás dvě třetiny nepouštěl do šancí a sám byl úspěšný v přesilovkách,“ připustil po utkání plzeňský asistent Radim Rulík.

Eskadrou zkázy byl první zlínský útok a v něm dvojice Rachůnek, Balaštík. Co přesilovka, to gól. Tak úřadovali až do stavu 3:0 pro Valachy. A když na začátku třetí části Balaštík proměnil trestné střílení za faul na pronikajícího Balána v oslabení, zdálo se být rozhodnuto.

Plzeň totiž záhy stejnou výhodu zahodila, jenže paradoxně to domácí vyburcovalo ke zteči.

A byla to jízda.

V 53. minutě skóroval kapitán Divíšek, záhy se mezi střelce zapsal Matějovský, už na 3:4 snížil v početní výhodě Posmyk a v samém závěru srovnal stav zblízka Šindel. Trefa Cartelliho v úvodu přesčasu pak smrtící devítiminutovku Plzně dokonala.

„Byl to infarktový závěr se šťastným koncem pro nás. Ty dva body mají cenu zlata,“ prohlásil Rulík.

„Prohráli jsme vyhraný zápas,“ smutnil naopak zlínský trenér Rostislav Vlach. Vedení 4:0 už bychom měli dotáhnout do úspěšného konce, ale nestalo se. Zlomovým momentem se stal plzeňský gól na 3:4, když jsme hráli ve třech. To mužstvo rozhodilo a závěr nezvládlo,“ tvrdil Vlach.

„My jsme zase vyhráli prohraný zápas,“ reagoval Rulík. „Už jsem při hokeji zažil leccos, ale tohle bylo obdivuhodné. Hráči se ani za hodně nepříznivého stavu nevzdali a poté, co vstřelili první gól, narostla jim křídla. Vynutili si drtivý tlak a zúročili ho nakonec ve výhru za dva body,“ pochválil mužstvo Rulík.

Páteční zápas 50. kola na Slavii má Plzeň už odehraný (2:5). Další duel tak podstoupí až v neděli v Liberci.

Plzeň– Zlín 5:4 pp

Třetiny: 0:2, 0:1, 4:1– 1:0. Branky a nahrávky: 53.Divíšek (Dresler), 54.Matějovský (Redlihš), 58.Posmyk (Benák), 59.Šindel (Fabuš), 62.Cartelli (Divíšek)– 17.Rachůnek (Leška), 20.Rachůnek (Galvas), 36.Balaštík (Rachůnek), 43.Balaštík. Rozhodčí: Kubeš– Bejček, Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:3, voslabení: 0:1. Diváků:5526.

Plzeň: Málek– Benák, Redlihš, Čakajík, Posmyk, Jasečko, Cartelli, Dresler– Vlasák, Vampola, Adamský– Důras, Divíšek, Ludvík– Fabuš, Kracík, Laš– Dvořák, Šindel, Matějovský. Trenér: M. Hořava.

Zlín: Biebl– Galvas, M. Hamrlík, Ďurák, Nosek, Vosátko, Lučka, Hlavačka, Bořuta– Balaštík, Leška, Rachůnek– Okál, Mokrejš, Brunec– R. Pšurný, Balán, M. Pšurný– Kubiš, Vlach, F. Čech. Trenér: R.Vlach