FOTOGALERIE: Plzeň se v předkole utká s Třincem

Plzeň - Zázrak se nekonal. Plzeňský Lasselsberger sice dokázal v posledním dějství základní části extraligy vyhrát, doma porazil Pardubice 4:1, ale k posunu do elitní šestky to nestačilo.

20.2.2009

Hokej Plzeň vs. Pardubice 4:1Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Také oba největší soupeři Západočechů v boji o čtvrtfinále Zlín i Karlovy Vary totiž své včerejší zápasy zvládli a udrželi se v pásmu přímého postupu.

Ve finiši popáté vítězná Plzeň proťala cílovou pásku jako sedmá a v předkole play off se utká s desátým Třincem. Série s Oceláři na tři vítězné zápasy začne v neděli v Plzni, kde se hned v pondělí bude hrát i druhý vzájemný zápas.

„My jsme o soupeři pro play off nijak nespekulovali. Hráli jsme o naději ještě proniknout mezi šest jistých účastníků čtvrtfinále. To nevyšlo, a teď se o postup utkáme s Třincem,“ komentoval rozuzlení první fáze soutěže plzeňský trenér Pavel Hynek. „Důležité je, že máme pro začátek i pro případný pátý zápas výhodu domácího prostředí,“ podotkl kouč.

Zároveň uznal, že přetlačit ve včerejším utkání Pardubice nebylo snadné. To přesto, že už jistě druhý Moeller vyrukoval do boje téměř s juniorkou. „Máme řadu zraněných a nemocných, takže jsme pár hráčů nechali doma a dali šanci mladíkům,“ vysvětloval pardubický asistent Jiří Seidl.

Přemoci značně omlazený Moeller byl ale pro rozjetou Plzeň dlouho problém.

Útočný příval domácích se rozbíjel o hráz jménem Růžička. Dvaadvacetiletý gólman kryl jen v první třetině 21 střel a naopak na opačné straně z čistého nebe udeřilo.

Ve 14. minutě při signalizované výhodě překonal jinak chladnoucího Cháberu trefou pod horní tyčku osamocený L. Král. Domácí sice ani potom nepolevovali v tlaku, ale puk je neposlouchal. „Museli jsme vyhrát a vedoucí gól hostů jen zvýšil naši nervozitu,“ říkal trenér Hynek.

Paradoxně největší šance na vyrovnání se Plzni naskytla v oslabení. To nasadil k sólu Straka, Lojek ho zahákoval, ale Vostřák nařízené trestné střílení neproměnil. Teprve v závěru druhé třetiny se Lasselsberger dočkal. Po pravé straně pronikající Tomas poslal kotouč na rozjetého Kracíka a ten tečí ze vzduchu srovnal.

V závěrečném dějství domácí obrat v zápase dokonali. V 45. minutě se v přesilovce konečně trefil Vlasák a pojistku na výhru přidal kapitán Straka. Nejprve tečoval mimo dosah Růžičky střelu Čakajíka a po minutě a půl překonal pardubického gólmana po rychlém brejku.

„Výhra se nerodila lehce, ale ten zápas jsme zvládli. Teď konečně začíná to pravé,“ tvrdil po boji čerstvý Straka. S tím, že by Plzni ještě vyšla šestka, prý nepočítal. „Jak Zlín, tak Vary hrály doma, a taková šance se nepouš

20.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Trénink FC Viktoria na Kypru
6

Muž nezvládl řízení, s autem vletěl do lesa

Kvůli nahlášené bombě evakuovali policisté část Prešovské

Plzeň - Anonymní oznámení o nastražené bombě v Prešovské ulici zaměstnalo ve středu odpoledne kriminalisty i psovoda se služebním psem.

Kopic: S vedrem se musíme vypořádat

Larnaka (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Teplota přesahující třicítku a velké dusno. Záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic si uvědomuje, že kromě soupeře a bouřlivého prostředí na stadionu AEK Arena se musí mužstvo na Kypru vypořádat i s nepříjemným klimatem.