Dvakrát vedli, nakonec vezou hokejisté z východu Čech bod

Hradec Králové, Plzeň - Plzeňská Škodovka podlehla Hradci Králové 3:4 po prodloužení.

15.9.2017

Extraliga hokej Mountfield Hradec Králové vs. PlzeňFoto: Deník / Fanta Michal

Úvod utkání 4. kola extraligy byl na šance bohatý. Poprvé zvedali ruce nad hlavu Plzeňané. Skóre utkání otevřel v 7. minutě nepravděpodobný střelec – dorážku Ryana Hollwega sice domácí gólman Jakub Sedláček ztlumil, puk však nakonec se štěstím doputoval až za brankovou čáru.

V začátku prostřední části tempo zápasu opadlo. Plzeň se dostala do početní výhody, tu však využít nedokázala. Naopak když nabídla v polovině utkání přesilovku domácím, následoval trest. Před brankářem Miroslavem Svobodou se ocitl osamocený lotyšský obránce Oskars Cibulskis a vyrovnal stav souboje na 1:1.

Vzápětí ale opět vedli Západočeši. Kolem branky se obtočil Dominik Kubalík a zasunul puk za Sedláčkova záda. Tři vteřiny před koncem druhé třetiny Hradečtí odpověděli zásluhou Romana Kukumberga a do kabin se šlo znovu za nerozhodného stavu.

Vstup do třetí dvacetiminutovky se Plzeňanům hrubě nevydařil. Hradec využil vyloučení Lukáše Pulpána a vůbec poprvé v sezoně se dostal do vedení, gól zaznamenal Petr Koukal. Indiáni se ale nevzdali! V 56. minutě přidal druhý zásah v utkání Kubalík a poslal duel plný zvratů do prodloužení.

Jako poslední se ale radovali domácí. V 64. minutě se kolem mantinelu hbitě protáhl další Lotyš Andris Džerinš a vystřelil královéhradeckému mužstvu premiérovou výhru v letošní sezoně.

Mountfield Hradec Králové – HC Škoda Plzeň 4:3pp (30. Cibulskis, 40. Kukumberg, 44. Koukal, 64. Džerinš – 7. Hollweg, 33. a 56. Kubalík)

Autor: Šimon Tittel

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň
17

Viktoria válí, vyhrála poosmé v řadě

Festival Sporťáček na Atletickém stadionu města Plzně.
13

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Šumava – V neděli TV Nova odvysílá už pátý díl druhé řady Policie Modrava, který nese název Sestřička. I při jeho natáčení se událo několik perliček, o něž se s Deníkem podělil režisér a autor celého projektu Jaroslav Soukup.

Plzeň očima Jarmily Hruškociové

Plzeň - Jarmila Hruškociová (rozená Dycková) je profesionální tanečnice. Vystudovala Taneční konzervatoř v Brně. Od roku 2007 je členkou baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde se později stala sólistkou.

V Kopeckého sadech našel muž mrtvolu

Plzeň - Mrtvé tělo objevil pracovník, který přišel do sadového okruhu čistit kašnu.

Viktorii čeká bitva. Pokoří i Mladou Boleslav?

Plzeň – „Máme zatím plný počet bodů, ale aniž bych chtěl podceňovat soupeře, se kterými jsme dosud v lize hráli, zápasy pravdy nás teprve čekají,“ prohlásil po pondělním utkání se Zlínem trenér fotbalistů Viktorie Plzeň Pavel Vrba.