Porazit pražskou Spartu, která ve 22 zápasech extraligy dorostu ještě neprohrála! Úterní souboj dvou nejlepších celků tabulky na plzeňském ledě ale vyšel Spartě – 6:5. Její vítězná šňůra se natáhla na 23 zápasů a na druhé Indiány už má náskok osm bodů.

O lepší výsledek se plzeňští mladíci připravili ve druhé třetině, kterou Sparta vyhrála 4:0. Indiáni sice v posledních pěti minutách zápasu třemi góly snížili na jednobrankový rozdíl, ale při hře bez brankáře už vyrovnat nestačili.

„Nakonec výsledek vypadá, že utkání bylo vyrovnané. To bylo v úvodu a v závěru zápasu, kdy už jsme hráli trošku vabank. Šancí jsme si vytvořili hodně, ale dneska rozhodla efektivita v zakončení. My jsme možná měli i více šancí, ale soupeř byl efektivnější," řekl asistent trenéra plzeňského dorostu Jan Snopek.

Další zápas hraje dorost zítra v Hradci Králové.

Branky Plzně: 3. a 8. Lang, 55. Slanina, 57. a 59. Mužík.

Sestava Plzně: Pilc (od 34. Maličkay) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Rybáček, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Přikryl, Princl, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Mužík.