Oba týmy přitom v dohrávaném 27. kole zvítězily. Junioři zdolali doma 4:1 Ústí nad Labem, dorost přivezl dva body za výhru 5:4 po samostatných nájezdech z Písku.

Ústí se sice v polovině zápasu ujali vedení, ale Plzeň chvíli nato srovnala a ještě před koncem druhé třetiny už o branku vedla.

„Dali jsme sice čtyři góly, ale opět jsme se těžko prosazovali. Před prvním gólem jsme například nedokázali trefit prázdnou branku, uspěli jsme až z dorážky,“ řekl Radek Kampf, trenér plzeňské juniorky.

Zápas s Ústím opět potvrdil jeho tvrzení, že zápasy s českými týmy budou vyrovnanější než ty s moravskými. „Každé utkání teď bude těžké,“ dodal plzeňský kouč.

Dorostenci na ledě předposledního Písku prohrávali po dvou třetinách už 2:4. Hrbas pak ale dvěma brankami během minuty srovnal a v samostatných nájezdech rozhodl i o vítězství Západočechů. Ti tak vyhráli už čtvrté utkání za sebou.

„V sobotu jsme podali nejlepší výkon sezony na Spartě, tentokrát jeden z nejhorších. Hráči soupeře podcenili a bylo až nedůstojné, co někteří předvedli. Takové soupeře bychom měli porážet a ne aby hráči takhle hazardovali se svým jménem,“ rozčiloval se po utkání na jihu Čech trenér plzeňských dorostenců Miroslav Přerost.

V dalších utkáních jedou junioři v pátek do Karlových Varů, hned v sobotu se od 13.30 hodin střetnou ve velké hale plzeňské ČEZ Areny s českobudějovickým Mountfieldem.

Dorostenci hrají o den dříve od 15.00 hod. také ve velké hale s Pardubicemi a v sobotu i je čeká západočeské derby v Karlových Varech.

Extraliga juniorů: Lasselsberger Plzeň – Ústí n. L. 4:1 (0:0, 2:1, 2:0, branky Plzně 32. Baxa, 38. Jonák, 46.Špiler, 52. Zeman).

Extraliga dorostu: Písek – Lasselsberger Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 0:2, branky Plzně 53., 54. a rozh. sam. nájezd Hrbas, 1. Pacanda, 34. Beran).