Plzeňští fanoušci si rychlé pravé křídlo mohou pamatovat podle neobvyklého čísla na dresu 106,1.

Obávaný kanonýr, člen stříbrného týmu Plzně ve federální extralize ročníku 1991/92, nastřílel během pěti sezon v barvách Škody 76 gólů.

V extralize odchovanec pražské Slavie oblékal dále dres Sparty, Zlína a Českých Budějovic. Poté působil ještě v Německu, Norsku a v Itálii. Nyní se usadil na západě Čech a spolu se svým otcem Josefem Brukem, uznávaným trenérem brankářů, se tu věnuje výchově mládeže.

Před novou sezonou se David Bruk spolu s dlouholetým kolegou Václavem Ruprechtem přesunuli z kabiny mladšího dorostu na střídačku juniorů a svůj tým drží pevnou rukou.

„Máme relativně mladý celek, například brankáři jsou ročník 1993 a 1994,“ říká o svých svěřencích David Bruk.

„Jako každý tým juniorské soutěže se chceme protlačit do play off,“ vytyčil si cíle hlavní kouč indiánské juniorky.

Že to nebude vzhledem k věkovému průměru hráčů snadná úloha, je více než jasné.

„Nemůžeme se spolehnout na výrazné individuality ani na příliš zkušené hráče z juniorské ligy, neboť ti, kteří byli loni výborní – Petruška, Mazanec, Růžička – se protlačili do A týmu. A hráči ročníků 1991 a 1992, kteří za nás hrají, se loni pohybovali někde ve druhé a třetí stovce kanadského bodování juniorské ligy,“ komentuje situaci plzeňských juniorů.

Nezbývá mu tedy nic jiného než přehodnotit taktiku.

„Budeme muset spoléhat na defenzivu, týmový duch a obětavost. Nemůžu počítat s tím, že se mi někdo utrhne a dá čtyřicet gólů za sezonu,“ objasňuje Bruk.

Hráči, kteří se nebudou chtít této nastolené taktice podřídit, nemohou počítat s tím, že si pod přísným trenérem zahrají.

„Je pravda, že jsme začínali se širším kádrem, než máme nyní. Ale někteří hráči museli z výkonnostních nebo i z jiných důvodů odejít. Prostě nepracovali tak, jak jsme si představovali,“ zakončil představení svých svěřenců David Bruk.