Východočešky po porážce v Plzni klesly na samé dno prvoligové tabulky. Dosud poslední Teplice totiž porazily překvapivě doma nejlepší tým skupiny Hradec Králové a posunuly se na předposlední příčku.

Utkání s Pardubicemi se pro fotbalistky Viktorie Plzeň nevyvíjelo nejlépe. První poločas byl sice vyrovnaný, ale Plzeňanky doplatily na špatnou koncovku. „Už v první minutě neproměnila sólo Podroužková a v dalších dvou šancích Májičková nejdříve přestřelila a potom trefila tyč,“ litoval trenér Viktorie Josef Dobrý. Východočešky naopak v 16. minutě skórovaly po rohovém kopu.

Po obrátce zavelala k obratu kapitánka Viktorie Eva Bohmannová a ve 48. minutě po střele levačkou vyrovnala. V 69. minutě měly šanci Pardubice, ale trefily jen tyč plzeňské branky. O osudu utkání se rozhodlo dvanáct minut před koncem. Pardubická obrana faulovala v šestnáctce pronikající Mikyskovou a nařízenou penaltu se štěstím proměnila Podroužková, když balon se odrazil od jedné tyče do druhé a až potom skončil v síti.

„Jsem rád, že se nám podařilo vybojovat cenné vítězství. Děvčata zasluhují pochvalu za to, že dokázala otočit nepříznivý stav,“ uvedl trenér Dobrý.
V neděli hostí Viktoria na hřišti v Luční ulici od 14.00 hodin Teplice.

FC Viktoria Plzeň – DFO Pardubice 2:1 (0:1). Branky Plzně: 48. Bohmannová, 78: Podroužková z PK. Viktoria: V. Ranglová – Myslíková, Ostrochovská, Bohmannová, Hanžlová – Podroužková, Jungová, Májičková, Mikysková – Marková (46. L. Ranglová, 80. Strejcová), Šuhajdová (75. Ondrášková).
Pořadí skupiny o udržení: 1. Hradec Králové 19, 2. V. Plzeň 17, 3. Teplice 13, 4. Pardubice 12.