Ani v utkání 5. kola Gambrinus ligy se nepodařilo fotbalistům Viktorie Plzeň naplno bodovat. Po remíze 1:1 se Slavií a v Liberci zopakovali Západočeši stejný výsledek i v sobotu doma proti Teplicím.

Zápas, který byl součástí akce Gambrinus Day začal poněkud netradičně. Z oblohy se snesl parašutista, který předal rozhodčímu Kocourkovi míč, se kterým se hrálo. Potom už se ujal slova legendární Karol Polák, který utkání komentoval.

V první vážné šanci se ocitl ve 24. minutě po centru Štohanzla teplický Jun, ale jeho pokus hlavou skončil v náručí brankáře Poštulky. O dvě minuty později se na druhé straně prezentoval pěknou střelou ze 17 metrů Varadi, ale jeho pokus hostující brankář Belic s problémy vyrazil.

První branka padla po půlhodině hry. Na hranici pokutového území byl faulován domácí Limberský a z nařízeného přímého kopu se technickou střelou prosadil kapitán Horváth – 1:0 pro Plzeň.

Ve 42. minutě už bylo ale srovnáno. Hostující Doležal z přímého kopu zacentroval do vápna a Smola hlavou nešťastně poslal obloučkem míč do vlastní sítě. „Po hloupém faulu ve středu pole jsme umožnili soupeři zahrávat standardní situaci a dali jsme si vlastní branku,“ litoval po zápase plzeňský trenér Jaroslav Šilhavý.

Krátce po změně stran mohla jít Plzeň do vedení, ale Varadiho pokus po centru Rezka vykopl z brankové čáry teplický Klein. Nápor domácích hráčů v následujících minutách sílil, ale postrádali přesnost v koncovce.

Otřepané nedáš dostaneš se málem potvrdilo pět minut před koncem zápasu. Hostující Vondrášek zatáhl míč po pravé straně a přesným centrem poslal míč na Vachouškovu hlavu. Jeho nebezpečný pokus ovšem gólman Poštulka skvělým zákrokem kryl.

V závěrečném čase a nastavených čtyřech minutách měla Plzeň drtivý tlak. Vaculík, Varadi ani Limberský však nemířili přesně a Viktoria se musela spokojit s jedním bodem.

„Říká se do třetice všeho dobrého, ale bohužel to dneska neplatilo. I když ten gól vysel na vlásku, tak tentokrát nám to tam v závěru nespadlo. Neměli jsme to potřebné štěstí. Jsem zklamaný z toho, že se nám nepodařilo před domácím publikem zvítězit. Teplice tu ale odehrály kvalitní partii a byly na nás dobře připraveny,“ pochválil soupeře kouč Šilhavý.

„Věděli jsme, že jedeme na půdu velmi silného a kvalitního týmu. Citelně nám ale chyběly dvě opory Verbíř a Rosa. Musím říci, že bod má pro nás velkou cenu. Především v závěru byl tlak ze strany domácího týmu opravdu výrazný. Stálo při nás i trochu štěstí,“ přiznal po utkání trenér Teplic Jiří Plíšek.

FC Viktoria Plzeň – FK Teplice 1:1 (1:1) Branky: 30. Horváth – 42. vlastní (Smola).

Rozhodčí: Kocourek – Chytil, Vysloužil. ŽK: Varadi - Hanzlík, Doležal, Belic. Diváci: 7155.

Plzeň: Poštulka – Limberský, Rada, Navrátil, Smola – Rezek (72. Vaculík), Trapp, Horváth, Jiráček (81. Rodriques) – Varadi, Tatanashvilli (67. Mlika). Trenér: Šilhavý.

Teplice: Belic – Vidlička, Klein, Lukáš, Hanzlík – Doležal (83. Vondrášek), Ljevakovič, Sabou, Štohanzl (60. Stožický 3) – Smejkal (68. Vachoušek), Jun. Trenér: Plíšek.