Zaslouženou výhru Viktorie zařídil Hejda

Fotbalisté Viktorie Plzeň v nedělním večerním šlágru desátého kola první fotbalové ligy porazili doma Teplice 1:0 a před reprezentační přestávkou kralují nejvyšší soutěži.

5.10.2014 4

Stanislav Tecl (vpravo v souboji s teplickým obráncem) měl na kopačkách v dvě velké gólové příležitosti. Foto: Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Trenér Miroslav Koubek poslal na hřiště stejnou sestavu jako v minulém kole proti Brnu. Navíc měl k dispozici na střídačce novou posilu do ofenzivy, útočníka Jana Holendu.

Plzeň se pustila do soupeře s vervou a hnána zaplněnou Doosan Arenou si během prvního poločasu vytvořila tři velké brankové příležitosti.

V první velké gólové šanci se ve 14. minutě po chybě teplického záložníka Takácse ocitl plzeňský forvard Tecl. Sám před gólmanem Grigarem ale trefil jen nohy teplického gólmana.

O minutu později předvedli svěřenci trenéra Koubka parádní kombinační akci jako vystřiženou z učebnic moderního fotbalu. Vaněk si v šestnáctce hostů vyměnil míč s Kolářem, jeho střelu vyrazil brankář Grigar k nohám dobíhajícího Tecla, ale plzeňský útočník míč dobře netrefil, a balon skončil vedle branky Severočechů.

Do třetice tleskala Doosan Arena akci po necelé půlhodině hry. Hrošovský poslal oblouček za obranu na Koláře, reprezentačnímu záložníkovi padal míč k nohám zezadu přes hlavu, Kolář přesto zkusil zakončit z voleje, ale branku minul.

Viktoria se dočkala hned v úvodu druhého poločasu. Domácí rozehráli rohový kop nakrátko, Hrošovského centr našel před brankou Hejdu, který ve vzdušném souboji přetlačil Matulu a míč se dokutálel vedle tyče do sítě – 1:0.

V 61. minutě mohla Plzeň zvýšit své vedení. Po přihrávce Vaňka šel sám na brankáře Grigara Pilař, obstřelil ho, trefil vak jen tyč. K odraženému míči se dostal Petržela, ale tísněn brankářem Grigarem posla balon vedle pravé tyče teplické branky.

Poté se do své první šance dostaly Teplice. Litsingi se po narážečce s Mahmutovičem ocitl sám před brankou, ale Kozáčik jeho šanci zmařil.
V závěru nevyužil velkou šanci Pilař a Hořava mířil do břevna, ale Viktoria se i tak radovala ze zasloužené výhry.

Viktoria Plzeň – FK Teplice 1:0 (0:0). Branka: 48. Hejda. Rozhodčí: Kocourek – Pospíšil, Hock. ŽK: Litsingi, Krob (oba Teplice). Diváci: 10 213.
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Petržela (84. Kovařík), D. Kolář (79. Hořava), Pilař – Tecl. Trenér: M. Koubek.
Teplice: Grigar – Lüftner, Jablonský, Matula – Vondrášek (55. Mahmutovič), Takács (64. Kapolongo), Ljevakovič, Krob – Vůch, Litsingi, Nivaldo. Trenér: Ščasný.

5.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 4

Jednejte spolu, vyzval protistrany soud

Výstava Nomádi na nádvoří DEPO2015.

Netradiční místa k přespání: kasárna nebo bývalá hájovna

Viktoria získala brankáře Hrušku

Plzeň – Fotbalová Viktoria Plzeň hlásí další posilu. Smlouvu na dva roky podepsal na západě Čech příbramský gólman Aleš Hruška.