Výhru Viktorie v Ostravě zařídil Tecl

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli na jedničku vstup do jarní části. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina vyhráli v neděli v Ostravě nad Baníkem 2:1, když obě banky Západočechů vstřelil Stanislav Tecl.

23.2.2014 3

Plzeňský Václav Procházka (vpravo) a domácí David Škutka bojují o míč v nedělním utkání Gambrinus ligy. Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Plzeňského útočníka zastihl úvod jara ve skvělé formě. Během dvou utkání zaznamenal tři góly, trefil se už ve čtvrtek v utkání Evropské ligy proti Šachtaru Doněck.

První gól vstřelil Tecl ve 24. minutě, když se prosadil ve skrumáži pře brankou po rohovém kopu.

V závěru prvního poločasu se při srážce s domácím stoperem Frydrychem zranil gólman Viktorie Matúš Kozáčik a opustil hřiště. V brance ho nahradil Petr Bolek.

Podruhé Tecla ostravská obrana neuhlídala v 54. minutě a Plzeň vedla o dva góly.

Závěru utkání nechyběl dramatický náboj. V 79. minutě dostal druhou žlutou kartu ostravský Tomáš Vengřinek a byl vyloučen.

Jenže i v početním oslabení dokázali svěřenci trenéra Františka Komňackého snížit, když Bolka překonal hlavou střídající Svěrkoš.

Plzeň si však zkušeně jednobrankový náskok pohlídala a z Bazalů si odvezla tři cenné body.

Viktoria tak před pondělním zápasem Sparty s Brnem snížila náskok Pražanů na dva body.

Branky: 81. Svěrkoš – 23. Tecl, 56. Tecl.Rozhodčí:T. Kocourek – K. Mencl, P. Filípek.ŽK:16. Vengřinek, 60. Baránek – 34. Čišovský. ČK: 78. Vengřinek.Diváci:10127.

Baník: Pavlenka – Zawada (85. Sukup), Frydrych, Baránek, Vengřinek – Štěpán, Greguš, Kukec, Foltýn (69. de Azevedo), Holzer (69. Svěrkoš) – Škutka. Trenér: Komňacký.

Viktoria: Kozáčik (38. Bolek) – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Petržela (86. Ďuriš), Hořava, Kolář, Horváth, Kovařík – Tecl (90. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

23.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 3

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici.

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let.